Kui raske oli Saksamaal kohaneda?
Väga keeruline. Olin oma grupis kõige noorem ning sain ühtäkki mitu korda suurema treeningkoormuse, kui olin harjunud. Kui teised keskendusid ainult treeningutele, siis mina püüdsin samal ajal ka gümnaasiumit lõpetada. Mäletan, et esimesed kaks aastat oli mu keha konstantselt läbi, aga praeguseks ei pea oma valikut kahetsema: lõpetasin gümnaasiumi hõbemedaliga ja kui ma poleks Saksamaale kolinud, poleks ka OMilt 4. kohta ja ma poleks täna see, kes ma olen.
Te teete kuuldavasti suurema osa oma karjääriotsuseid ise alates treenerite valimisest kuni raamatupidamiseni. Kuidas see teid inimesena arendab?
On tõepoolest sportlasi, kes ei pea muretsema muu pärast, kui õigel ajal trennis või lennujaamas olla. Mina olen uhke selle üle, et olen kõigega seni üksi hakkama saanud ning kindlasti tuleb see mulle edaspidises elus kasuks. Õnneks mul on tänaseks võimalused veidi rohkem avanenud ja saan teatud ülesandeid jagada. Olen väga tänulik oma tugitiimile, sest saan nüüd ise rohkem treeningutele ja paremaks saamisele keskenduda.
Olete praegu 24-aastane. Kui kaua kavatsete üldse tippsporti teha ja millised on teie ambitsioonid?
Uisutan selle päevani, kuni tunnen, et see mulle meeldib. See on liigraske spordiala, kus pidevalt vere ja laktaadi maitse suus, et tegeleda sellega, kui enam ei naudi. Kui ühel hetkel nii on, siis on aeg millekski muuks. Kuid tegelikult on selle spordialaga võimalik tipptasemel tegelda väga kaua, näiteks on praegu maailma tipus 46-aastane sakslanna Claudia Pechstein.
Ma tean väga hästi, et mul on veel väga palju potentsiaali ja arenguruumi. Näen pidevalt edasiminekud abistavates treeningutes (nii jõusaalis kui jalgrattasõidus), aga ka jääl tehnika poole pealt, kus on ehk kõige rohkem minna paremaks. Oleksin enda peale elu lõpuni pahane, kui ei saa endast karjääri lõpuks maksimumi välja pigistada. Loomulikult tahan olla parem, sest tean, et suudan, ja see on see, mis mind täna motiveerib.