Tokyos hõbeda kaela saanud venelased alustasid EMi üllatuskaotusega

Toimetas Karl Juhkami
Eestigi vastu hullanud Adis Lagumdzija tegi oma töö korralikult ära ka Venemaa vastu. Foto: Kimmo Brandt/Epa/Scanpix

Kui Eesti meeste võrkpallikoondisel tuli EMi avamängus tunnistada mõneti ootamatult Läti 3:1 paremust, siis samasuguse mõru pilli pidi avamängus alla neelama ka vastne olümpiahõbe Venemaa.

Meie idanaabrid vandusid C-grupis 1:3 (27:29, 25:16, 21:25, 19:25) alla Türgile. Siinkohal on paslik meenutada, juulis pidas Eesti türklastega kõva lahingu, minnes Kuldliiga poolfinaalis küll 2:0 ette, ent kaotades lõpuks tasavägises kohtumise 2:3.

Ülejäänud C-alagrupi kohtumised on siiani läinud loogilist rada pidi. Holland oli 3:0 üle Hispaaniast, kuigi geimid olid eeldatust tasavägised 25:23, 26:24, 25:22, ning Soome alistas kodupubliku ees Põhja-Makedoonia 3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:22).

Standings provided by SofaScore LiveScore

A-alagrupis tundsid võidurõõmu kõik favoriidid, kõige rohkem pidi selle jaoks vaeva nägema aga Ukraina, kes oli Kreekast üle alles otsustavas geimis 3:2 (22:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:6).

Poola sakutas samal ajal 3:1 (25:16, 22:25, 225:16, 25:19) Portugali ning Serbia 3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20) Belgiat.

B-grupis tehakse mängudega algust täna, meie alagrupis ehk D-sekstetis jätkatakse kohtumistega samuti täna. Kell 17 lähevad Saku suurhallis omavahel vasgamisi Horvaatia ja Saksamaa, kel 20 tulevad väljakule olümpiavõitjad prantslased, kes madistavad meie järgmise vastase Slovakkiaga.

B-grupp alustab mängudega homme. Meie grupis ehk D-grupis lähevad homme kell 17 Saku suurhallis vastamisi Horvaatia ja Saksamaa ning kell 20 Prantsusmaa ja Slovakkia.