Thierry Neuville: Soome ralli on minu jaoks üks keerulisemaid

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Thierry Neuville aru andmas.
Thierry Neuville aru andmas. Foto: Hyundai Motorsport

Autoralli MM-karussell siirdub järgmisel nädalal Soome, kus sõitjaid ja tiime ootab ees 19 kiiruskatset kogupikkusega 287,11 km. Kui paljudel on Jyväskylä lähiümbruses toimuva võidukihutamisega positiivne suhe, siis Hyundai rallimehe Thierry Neuville'i jaoks on olukord pigem vastupidine. 

Nimelt on 33-aastane belglane WRC-masinaga Soomes võistelnud kokku kaheksal juhul, kuid positiivse poole peale võib kanda ainult 2013. (!) aasta teise koha. Ülejäänud puhkudel Neuville'il poodiumile asja pole olnud. 

«Soome ralli on väga populaarne etapp – vanasti tundus, et ainult Skandinaavlased on suutelised seal võitma, kuid viimastel aastatel on ka teised hakanud seal hästi esinema. Minul seal veel võita pole õnnestunud, kuid ühe korra olen siiski poodiumile jõudnud,» meenutas belglane Hyundai pressiteenistusega suheldes kaheksa aasta tagust õnnestumist. 

Pigem negatiivsed mälestused ei tähenda siiski, et talle ralli ei meeldiks. «See on väga tore etapp, kuid lihtsalt minu jaoks üks raskemaid. Mina olen kiire pigem tehnilistel rallidel, kus stardikoht mängib suurt rolli. Soomes on põhiline eesmärk aga gaasi põhjas hoida ning see erineb minu sõidustiilist kardinaalselt,» jätkas Neuville.

Mõistagi ei tähenda see, et ta ralli eel valget lippu lehvitaks. «Olen siiski suuteline kohanema ning see on just see koht, kus rallieelne recce (rajaga tutvumine - toim.) olulist rolli mängib. Sa pead oma märkmeid täielikult usaldama ning nendega lihtsalt kaasa minema. Me teame, mida tuleb teha selleks, et poodiumil lõpetada ja see on nädalavahetusel ka meie eesmärk,» lausus Neuville.

Märksõnad

Tagasi üles