Ogieri järgmise hooaja plaanid said selgemaks

Karl-Joosep Küngas
Copy
Sebastien Ogier (vasakul) võib autorallile peagi hüvasti öelda.
Sebastien Ogier (vasakul) võib autorallile peagi hüvasti öelda. Foto: Nikos Katikis via www.imago-images.de/SCANPIX

Autoralli seitsmekordne maailmameister Sebastien Ogier võtab novembri alguses osa FIA kestvussõidu MM-sarja (WEC) kollanokkade testimisest. Mida tähendab see karjääri kohta WRC-sarjas?

Ringrajaautode kestvussõidu MM-sarja testisõidud toimuvad 7. novembril Bahreinis ning Ogier andis teada, et võtab nendest kindlasti osa. Sealsed tulemused võivad anda teada, mitu autoralli MM-etappi prantslane järgmisel hooajal kaasa sõidab.

Ogier on varem mitmel korral teatanud, et soovib suurele karjäärile autorallis tänavuse hooajaga joone alla tõmmata. Tegelikult soovinuks ta seda teha juba möödunud hooajal, kuid koroonaviiruse tõttu väga lühikeseks jäänud aastal ei tahtnud prantslane nõnda lõpetada.

Valitsev maailmameister võib tegelikult juba sel nädalavahetusel enda kaheksanda MM-tiitli autorallis kindlustada. Tema edu lähima jälitaja Elfyn Evansi ees on 44 silma ning MM-tiitli kindlustamiseks vajab ta vähemalt 61-punktilist edu. Seda juba enne kaht viimast osavõistlust.

Ogier pole varjanud, et soovib autorallist siirduda just kestvussõidu radadele ning WEC-sari võib olla just tema järgmine samm suures karjäris. Sellele annab tõuke ka fakt, et Toyota meeskond, kus ta praegu autorallit kihutab, osaleb ka selles sarjas.

«Idee on näha, kuidas minu esimene testisõit WECi autoga välja tuleb. Nõnda saaks selgeks, kas mul on üldse võimalus 2022. aastal sealses sarjas osaleda. Pärast seda saaksin selgemalt rääkida ka edasisest tegutsemisest autoralli MM-sarjas,» sõnas Ogier ralliportaalile Dirtfish.

«Praegu pole teada ka täpsemalt, millal järgmise hooaja WRC-etapid toimuvad. Seega ei saa liiga palju edasise kohta rääkida,» jätkas Ogier, kes võtab kindlasti osa järgmisel hooajal toimuvast Monte Carlo MM-rallist.

Tagasi üles