Liidrita jäänud Rapla jäi Kalev/Cramo vastu rongi alla

Kristjan Kitsing (palliga).
Kristjan Kitsing (palliga). Foto: Eero Vabamägi

Eesti korvpalli karikasarja veerandfinaali avakohtumises võõrustas Tallinna BC Kalev/Cramo külalisi Raplast. Arvestades, et külalised tulid kohtumisele vastu senise liidrita, siis teenis Kalev/Cramo küllalt lihtsa 86:55 võidu.

Mõned tunnid enne mängu algust teatas Rapla meeskond, et nende ridadest on lahkunud senine liider Rickey Mc Gill. Tagamängija eest tehti Ungari kõrgliigast pakkumine, millest polnud võimalik loobuda.

Sestap tegi Kalev/Cramo kohtumise sotid selgeks üsna kiiresti. JeQuan Lewiseta mänginud kodumeeskond võitis avaveerandi 33:11 ning juhtis teisel veerandil mängu juba 41:15. Seejärel võeti jalg gaasipedaalilt maha.

Rapla võitis lõpuks teise veerandi, ent lähemale 13-st punktist nad kordagi enam ei jõudnudki. Kohtumise lõpus särasid tablool Kalev/Cramo 86:55 võidunumbrid.

Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers jagas täna võrdselt mänguaega 11 mängija vahel. Üleplatsimeheks kerkis pingilt sekkunud Egert Haller, kelle arvele kogunes 20 punkti. Kristjan Kitsing ja Marcis Vitols toetasid teda vastavalt 17 ja 10 silmaga.

Rapla edukaimana tõi Demajeo Wiggins 19 silma ja 12 lauapalli. Sven Kaldre lisas 12 punkti.

Selle paari korduskohtumine peetakse juba 12. novembril Rapla Sadolini spordihoones.