HINDED ⟩ Eesti korvpallikoondis murdus tervikuna Iisraeli surve all, ent leidus särav sähvataja

Mikk Jurkatamm (vasakul) oli mängus Iisraeliga Eesti suurim korvikütt.
Mikk Jurkatamm (vasakul) oli mängus Iisraeliga Eesti suurim korvikütt. Foto: Raul Mee

Eesti korvpallikoondis kaotas 2023. aasta MM-valiksarja teises kohtumises koduväljakul 69:79 Iisraelile. Postimees hindas kohtumise järel meie mehi viiepunkti skaalal.

Kuigi Eesti jõudis viimastel minutitel kahe punkti kaugusele, kontrollisid külalised lõviosa teisest poolajast. Iisraelile tõi edu agressiivne kaitsemäng, koduperemeestel õnnestus kogu mängu jooksul saada väga vähe lihtsaid korve.

Peatreener Jukka Toijala andis võimaluse 11 mehele, ent Märt Rosenthal ja Henri Veesaar mängisid hinde saamiseks liiga vähe. Ainsana jäi pingile Jaan Puidet.