K, 7.06.2023

BLOGI ⟩ Koondise eesotsast vabastatud maadlustreeneri metoodika ajas ohvri enda elu kallale

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments 7
Arvi Aavik.
Arvi Aavik. Foto: Facebook @Pealtnägija

Eesti maadlusliidu juhatus otsustas teisipäeval toimunud koosolekul mitte pikendada Eesti kuni 20-aastaste naiste maadluskoondise peatreeneri Arvi Aaviku lepingut, kuna too ei suutnud õpilase-treeneri suhet hoida professionaalsena. Üks ohvritest, kes tegi juhendaja tõttu koguni suitsiidikatse, oli nõus oma lugu «Pealtnägijale» rääkima. Postimees tõi saate tähtsamad nopped teieni otseblogi vahendusel.

Enne saadet: 

Eesti maadlusliidu juhatus otsustas teisipäeva hommikul toimunud koosolekul mitte pikendada Eesti kuni 20-aastaste naiste maadluskoondise peatreeneri Arvi Aaviku lepingut.

«Kõiki asjaolusid arvesse võttes jõudis juhatus tänasel koosolekul ühisele arvamusele, et Arvi Aavik ei vasta noorsportlaste eeskujuna neile normidele, mida eeldame noortekoondise peatreenerilt,» seisis alaliidu avalduses.

Maadlusliidu asepresident Tanel Samuel ütles Postimehele, et nende jaoks on Aavikuga seonduv kaheosaline. Esimene kulmineerus möödunud talvel ja kevadel, kus muu hulgas politsei uuris ühe alaealise tütarlapse ja tema vanemate kaebust seksuaalse ahistamise paragrahvi alusel.

«Kuulasime toona kannatanu ja tema vanemad ära, rääkisime Aavikuga. Arvi eitas kõike ja ütles, et süüdistused on kontekstist välja rebitud. Tol hetkel peatasime temaga uurimise ajaks töölepingu, sest tegemist oli alaealisega ja kõrgendatud tähelepanuga juhtumiga. Politseiuurimine kevadel lõpetati ning seejärel taastasime töölepingu,» rääkis Samuel.

«Teine osa algas hiljuti seoses Tuleviku maadlussaali avamisega Viljandis. Sealt jõudis sotsiaalmeediasse pildiseeria, kus Aavik oli ühe alaealise õpilasega käevangus. Inimesed, kes polnud kevadise otsusega rahul, tõmbasid teema uuesti üles,» sõnas ta.

Facebook Twitter
Comments 7

Märksõnad

Tagasi üles