BLOGI JA GALERII Ägedalt võidelnud Kalev/Cramo lõpetas Meistrite liiga debüüthooaja viimaste sekundite võiduga tugeva Türgi klubi üle

Jarmo Jagomägi
, Reporter

Kalev/Cramo alistas korvpalli Meistrite liiga alagrupiturniiri viimases kohtumises koduses Saku suurhallis pingelises lahingus Bursa Tofase 72:70. Aga juba mängu eel oli paigas Eesti klubi F-grupi neljas ning Türgi satsi esimene koht.

Kohtumist alustas paremini Kalev, võites avaveerandi 21:15. Korraks kasvatati vahe hea kaitsemängu toel ka juba tosinale silmale, ent ligi viieminutiline korvipõud lubas külalised mängu tagasi. Poolajaks olid võõrustad siiski üsna turvaliselt 41:33 peal.

Ent midagi polnud veel tehtud. Kaitses agressiivsust tõstnud Tofas tasakaalustas üsna nobedalt kaalukausid ning lõviosa teisest poolajast kulges võrdsete heitluses, kus võitja selgus alles viimaste sekunditega.

Viimase neljandiku keskpaigas pääsesid külalised küll korraks seitsmega juhtima, kuid Kalev ei andnud alla. Otsustavad sündmused saabusid kolm sekundit enne lõpuvilet. Lõpuks üleplatsimehena 23 punkti kogunud Silas Melson teenis lühikese aja jooksul neli vabaviset ning vedas tiimi 69:70 kaotusseisust 72:70 võiduni.

Enne mängu

Läbi kvalifikatsiooni esimese Eesti klubina Meistrite liiga põhiturniirile jõudnud Kalev minetas edasipääsulootuse kaks nädalat tagasi, mil jäädi kodus 86:93 alla Strasbourgile. Kuigi suurt midagi enam mängus pole, soovitakse turniiri kindlasti hea emotsiooniga lõpetada.

Senine ainus Kalevi võit ongi tulnud Tofase vastu. Võõrsil murti vastane maha 81:77. Märkimist väärib tõik, et see on jäänud Türgi klubi seniseks ainsaks kaotuseks. Ühtlasi on neil grupi esikoht ja pääs 16 hulka juba kindel.