R, 30.09.2022

Toyota WRC-tiim on lõpuks valmis saamas kaua oodatud kaunikest?

Postimees Sport
Toyota WRC-tiim on lõpuks valmis saamas kaua oodatud kaunikest?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toyota rallitiimi telk. Foto on illustratiivne.
Toyota rallitiimi telk. Foto on illustratiivne. Foto: Margus Ansu

Ralli MM-sarjas osalevatel tehasetiimid on lisaks WRC või Rally1-autodele valmistamas ka madalama kategooria ralliautosid. Erandiks on seni olnud Toyota, kuid tundub, et see on muutumas, sest lähiajal plaanitakse Soomes lisaks uuele hübriidautole testida ka Rally2 ja Rally4 autosid.

Toyota plaanist hakata oma toodangut pakkuma ka erasõitjatele on räägitud pikalt, kuid pikka aega pole sel teemal uudiseid olnud. Nüüd on sotsiaalmeedias levimas info, et Jyväskyläs baseeruv rallitiim tahab lähiajal Soomes testida Rally1, Rally2 ja Rally4 autot.

Esisillaveolist Rally4 autot arendab Toyota oma järgmise põlvkonna projekti tarbeks, kuid Rally2 auto testimine oleks midagi uut. Seni on meeskond jäänud WRC2 arvestuses kasutatava auto loomise koha pealt kidakeelseks.

Eelmisel aastal ei osanud Toyota tiimipealik Jari-Matti Latvala anda konkreetset vastust Postimehe esitatud küsimusele, millal võiks tiimi arendatav neljaveoline ralliauto ilmavalgust näha. Ka ei osanud ta kinnitada, kas tegemist saab olema Rally2 või Rally3-autoga.

Fordi autosid kasutav M-Sport on rallipüramiidi vundamendiks, sest nemad suudavad pakkuda vajalikku võistlusautot rohujuuretasandilt kuni tippkonkurentsini välja. Hyundai valikus on lisaks Rally1-autodele veel Rally2 masinad, millega on võimalik sõita WRC2 arvestuses.

Märksõnad
Tagasi üles