BLOGI ⟩ Kontaveit jõudis kõrgetasemelisel Doha WTA turniiril finaali (1)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: KARIM JAAFAR/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 7.) alistas Doha 1000 WTA turniiri poolfinaalis Läti esinumbri Jelena Ostapenko (WTA 13.) 6:1, 6:4.

Kontaveit ja Ostapenko kohtusid viimati 12. veebruaril Peterburi WTA-turniiri poolfinaalis, siis võitis eestlanna 6:3, 6:4. Lisaks on nad varasemalt kohtunud veel kolmel korral, neist kaks on võitnud eestlanna. Ainsa kaotuse on Kontaveit saanud mullu suvel Eastbourne’i WTA turniiri finaalis, kui pidi tunnistama lõunanaabri 6:3, 6:3 paremust.

Neljanda asetusega Kontaveit alustas Doha turniiri teisest ringist, kus läks vastamisi horvaaditar Ana Konjuhiga (WTA 51.). Eesti esireket teenis 6:2, 6:3 võidu, ent mäng oli pingelisem kui numbrid näitavad, sest palju geime venis pikaks.

Järgmises ringis tuli vastamisi minna belglanna Denise Mertensiga (WTA 26.) ning tasavägise kohtumise võitis 6:3, 0:6, 6:2 Eesti esireket.

Veerandfinaalis teenis ta kindla võidu tuneeslanna Ons Jabeuri (WTA 10.) vastu 6:4, 6:1.