Soome rallil pingelist võitlust esikohale pidanud Kaur jäi napilt võidust ilma

Egon Kaur ja Silver Simm Rootsi rallil.
Egon Kaur ja Silver Simm Rootsi rallil. Foto: Nikos Katikis/Dppi/Scanpix

Nädal tagasi Rootsi MM-rallil absoluutarvestuses kümnendana lõpetanud Egon Kaur ja Silver Simm said Soome meistrivõistluste etapil, Kuopio BC Pitkälahti mõõduvõtul napilt teise koha.

Võistlus algas tihedalt. Eile peetud kahe katse järel hoidis Volkswagen Polo GTI R5ga kihutav Kaur esikohta, edestades Emil Lindholmi (Škoda Fabia Rally2 evo) 0,6 sekundiga.

Tänase esimese, 34,05 km pikkuse katsega tõusis aga liidriks hoopis Mikko Heikkilä  (Škoda Fabia Rally2 evo). Kaur oli läbimisel teine, kaotades soomlasele 4,5 sekundit. Kokkuvõttes jäi ta maha vaid 0,7 sekundiga. Esikolmik mahtus 3,6 sekundi sisse.

Neljandal kiiruskatsel jäi Heikkilä aga tehnilise probleemide tõttu raja äärde. Kaur võitis Lindholmi ees napilt katsevõidu ja tõusis taas liidriks.

Viiendal kiiruskatsel olid eestlased taas kõige kiiremad, ent Aleksi Röyhkiö (Volkswagen Polo GTI R5) ja Lindholm kaotasid vaid 0,2 ning 0,4 sekundiga.

Kuuendal kiiruskatsel jäi Kaur 2,9 sekundiga Lindholmile alla, ent säilitas liidrikohta. Meie mees edestab soomlast 1,1 sekundiga. Seejärel on vahed juba suuremad.

Kaheksandal kiiruskatsel õnnestus Lindholmil Kaurist üldarvestuses mööda pääseda. Enne viimast kiiruskatset oli vahe kahe mehe vahel 1,2 sekundit, kuid seal noppis soomlane taas katsevõidu ja edestas ralli üldarvestuses eestlast lõpuks 4,1 sekundiga.  KOlmandaks tuli soomlane Juha Salo.