F1st hundipassi saanud Mazepinist sai 732. venelane, kellele määrati sanktsioonid

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Nikita Mazepin.
Nikita Mazepin. Foto: Hasan Bratic

Venemaa sõjalise agressiooni tõttu Haasi vormel 1 meeskonnast hundipassi saanud venelane Nikita Mazepin sai täna veel ühe hoobi, kui ta lisati koos miljonärist isa Dmitri Mazepiniga Euroopa Liidu poolt sanktsioneeritavate isikute loetellu.

Euroopa Komisjon lisas nad vastavasse nimekirja, kuna Venemaa suurfirma Uralkali üks omanikest Dmitri Mazepin on lähedastes suhetes Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Ühtlasi on otsuses välja toodud, et Mazepin seenior oli üks 36 ärimehest, kes kohtus 24. veebruaril ehk sõja alustamise päeval president Putiniga, ilmselt arutamaks sissetungi potentsiaalseid mõjusid. «See näitab, et ta on üks juhtivaid ärimehi, kes on seotud ja toetamas Venemaa valitsust,» kulges teadaandes.

Kui Dmitri Mazepin on 723. venelane, kellele Euroopa Liit oma sanktsioone laiendas, siis tema poeg Nikita oli selles nimekirjas 732., vahendab Autosport. Üldse on sanktsioone määratud 862 inimesele ja 53 institutsioonile. 

Praegu pole teada, kas värsked sanktsioonid võiksid kuidagi mõjutada ka perekonna plaani minna Haasi võistkonna vastu kohtusse. Nikita Mazepin soovib vaidlustada enda vallandamise põhjused, samal ajal kui Dmitri Mazepin nõuaks kohtu abil tagasi F1-tiimile tänavuse hooaja tarbeks makstud sponsorrahasid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles