N, 30.06.2022

Kaks autobrändi saavad F1ga liitumiseks rohelise tule

Toimetas Karl Juhkami
Kaks autobrändi saavad F1ga liitumiseks rohelise tule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vormel 1. Pilt on illustreeriv.
Vormel 1. Pilt on illustreeriv. Foto: Hasan Bratic

Uudisteagentuur Reuters kirjutab, et Volkswagen grupi omanduses olevad Saksamaa autobrändid Porsche ja Audi saavad järgmisel nädala emafirmalt rohelise tule, et liituda vormel 1 sarjaga. 

Sellist siseinfot jagasid agentuuriga kaks asjaga lähedalt seotud isikut, kelle sõnul kavatsetakse järgmisel nädalal toimuval Volkswagen grupi juhatuse koosolekul Audi ja Porsche F1ga liitumine lõplikult paika panna. 

Küll ei tähenda see, et sarja sõitjaterivi sellest kohe paisuks. Nimelt hakkaksid mõlemad autotootjad tegelema hoopiski võistkondadele mootorite tarnimisega. Audi on huvitatud koostööst McLareniga ning Porsche hakkaks tegelema Red Bulli meeskonna jõuallikatega. 

Kui need läbirääkimised peaksid aga liiva jooksma, on mõlemal autobrändil tagataskus ka varuplaan. Sellisel juhul pöörduks Porsche Red Bulli sõsartiimi AlphaTauri poole ning Audi läheks hoopiski Williamsile kosja. 

Siiski pole välistatud, et paari aasta pärast F1 sõitjaterivi tõepoolest pikeneb. Nimelt andis USA tiim Andretti juba veebruari teises pooles Rahvusvahelisele Autoliidule (FIA) sisse taotluse sarjaga liitumiseks. Tõsi, vastust sellele veel tulnud pole.

Märksõnad
Tagasi üles