Tohutul kaosel tekkida lasknud Euroliiga tippklubi teenis liigalt kopsaka rahatrahvi

Piraeuse Olympiacose koduväljak oli juba enne lõpusireeni paksult publikut täis.
Piraeuse Olympiacose koduväljak oli juba enne lõpusireeni paksult publikut täis. Foto: IMAGO/Markos Chouzouris / Eurokinissi/SCANPIX

Euroliigas selgus kolmapäeval viimane poolfinalist ning selleks osutus Piraeuse Olympiacos, kes alistas veerandfinaalseerias Monaco 3:2. Viimases kohtumises puhkes enne viimaseid sekundeid väljakul tõeline kaos, sest Kreeka klubi fännid otsustasid väljakule tormata.

Olympiacos kaotas poolaja 41:48, kuid pani koduse täismaja toel pärast suurt vaheaega keerlema niisuguse rünnakuvurri, millele külalistel vastust polnud. Veel lõpuveerandi eel oldi taga 66:70, kuid viimased kümme minutit võideti 28:18. Esimesed fännid tormasid võidujoovastuses väljakule juba enne lõpusireeni!

Euroliiga juhtkonnale selline teguviis kindlasti ei sobinud. Nad otsustasid Olympiacost trahvida 53 001 euroga. Lisaks sellele tuleb Kreeka meeskonnal järgmisel hooajal Euroliiga esimene kodumäng pidada publikuta.

Hetkel selline rahatrahv kindlasti Olympiacost ei morjenda. Nad keskenduvad juba Euroliiga Final 4-ks, kus neil tuleb poolfinaalis vastamisi minna valitseva meistri Anadolu Efesiga. Poolfinaalid ja kohamängud toimuvad 19.-21. maini Belgradis Štark Arenal.