L, 10.12.2022

Reali ridades Meistrite liiga võitjaks kroonitud ukrainlane pühendas võidu sõjas olevale kodumaale

Toimetas Karl Juhkami
Reali ridades Meistrite liiga võitjaks kroonitud ukrainlane pühendas võidu sõjas olevale kodumaale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andri Lunin kirjutas laupäeval enda nime Ukraina jalgpalli ajalooraamatutesse.
Andri Lunin kirjutas laupäeval enda nime Ukraina jalgpalli ajalooraamatutesse. Foto: Irina R Hipolito/Dppi

Madridi Reali laupäevane triumf jalgpalli Meistrite liiga finaalis tõi väikestviisi rõõmu ka sõjas vaevleva Ukraina õuele. 

Nimelt krooniti Hispaania kuningliku klubi ridades Meistrite liiga võitjaks ka Andri Lunin, kellest sai nõnda kolmas ukrainlane, kellele Euroopa klubijalgpalli olulisim võitjamedal kaela riputatud. 

Esimesena sai selle saavutusega hakkama Andri Ševtšenko, kuuludes 2002/03 hooajal AC Milani ridadesse, ning järgmisena Anatoli Tõmoštšuk, kes pallis hooaja 2012/13 Müncheni Bayernis. Omaette küsimus on muidugi, kui väga Tõmoštšuki ja teda triumfi praegu Ukrainas veel väärtustatakse, sest keskpoolkaitsja näib olevat sõja ajal paljastanud oma tõelise pale, elades-töötades jätkuvalt Venemaal. 

Naastes aga ukrainlaste hiljutise sangari ehk Lunini juurde, siis Reali varuväravavaht pühendas äsjase kuldmedali mõistagi sõjas vaevlevale kodumaale.

«Meistrite liiga karikas mässitud Ukraina lippu. On väga oluline mitte unustada seda, mis meie riigis hetkel toimub. Loodan, et see hetk ja mäng tervikuna tõid ukrainlaste nägudele naeratuse,» kirjutas Lunin ühismeediasse. 

Sama sõnumit levitas ukrainlane ka hiljem Hispaania meediaga suheldes. «Madridi mängijate jaoks on see äärmiselt oluline karikas. Aga lisaks... see on väga oluline ka minu riigi ja minu lähedaste jaoks, sest me võitsime selle tegelikult üheskoos.  Loodan, et see tõi inimeste nägudele naeratuse,» lausus viiendat aastat Reali hingekirja kuuluv 23-aastane puurivaht.

Märksõnad
Tagasi üles