Eesti korvpallikoondise suve esimene (eksperimentaalne) mäng lõppes napi kaotusega

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Peatreener Jukka Toijala andis võimaluse mitmele debütandile.
Peatreener Jukka Toijala andis võimaluse mitmele debütandile. Foto: Madis Veltman

Eesti korvpallikoondis pidas väga tiheda suve esimese matši. Kalevi spordihallis jäädi kinniste uste taga peetud kontrollmängus lisaajal 72:76 alla Soomele.

Peatreener Jukka Toijala ütles juba kohtumise eel, et võimaluse saavad mängijad, kel klubihooajal mängupraktikat nappis ning täiesti terved pallurid. Nõnda käiski platsil mitu meest, kel seni täiskasvanute koondise kogemus puudus. Sarnane oli ka soomlaste seis.

Eesti võitis küll eilses matšis avaveerandi 20:15, kuid kaotas teise 10:24. Veel 1.42 enne lõpuvilet viis Henri Veesaar vabavisetest meie meeskonna 62:58 juhtima, ent normaalajal enam sihile ei jõutud. Soomlastel oli võimalus 11 sekundit enne lõpuvilet kohtumise saatus ära otsustada, kuid Miro Little tabas joonelt kahest ühe.

Järgnenud lisaaja keskel pääses Eesti küll juhtima, ent lõpp kuulus külalistele. Sisulise võidu kindlustas soomlastele Perttu Blomgreni tabamus viimase minuti alguses, mis viis nad 74:70 ette.

Toijala jagas vähemalt 11 minutit kõigile 11 üles antud mängijale. Meie parim oli 12 punktiga Kristian Kullamäe. Veesaar toetas teda 10, Kregor Hermet ning debüüdi teinud Ivo van Tamm 9 silmaga.

Esimest korda käisid meeste koondise eest platsil ka Artur Konontšuk (8 punkti), Matthias Tass (5 punkti, 12 lauapalli, 3 blokki), Kasper Suurorg (2 punkti) ja Markus Ilver (7 punkti).

Lisaks kuulusid koosseisu Robert Valge (4 punkti), Joonas Riismaa (4 punkti) ja Siim-Markus Post (2 punkti)

Teise kontrollmängu peavad samad meeskonnad täna.

Eesti koondis alustas tööd korvpallikodus mai lõpus. Peaaegu täiskoosseis saadi kokku teisipäeval. Loe, milliste mõtetega tihedale suvele vastu minnakse: