Tass ja Veesaar aitasid korvpallikoondisel Soomega viiki mängida

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Matthis Tass peab Eesti meeste koondise eest esimese mänge.
Matthis Tass peab Eesti meeste koondise eest esimese mänge. Foto: Madis Veltman

Eesti meeste korvpallikoondis kohtus teist päeva järjest Kalevi spordihallis kinniste uste taga kontrollmatšis Soomega. Kui eile kaotati lisaajal 72:76, siis täna lepiti 74:74 viiki.

Nagu kohtumiste eel oli teada, said neis matšide võimaluse klubihooajal vähem minuteid teeninud ja täiesti terved pallurid. Mitmete põhitegijate puudumisel müttasid teist päeva järjest platsil mitmed täiskasvanute koondise tasemel esimesi samme tegevad mehed.

Kuigi külalised alustasid kohtumist veidi paremini, haaras Eesti teise avapoolaja lõpus ohjad. Kolmandal veerandajal kasvatati edu kümnele punktile, ent vastast murda ei suudetud.

Pidevalt sabas püsinud soomlased pääsesid 2.38 enne lõpuvilet üle väga pika aja juhtima. Otsustavad hetked kulgesid punkt-punkti heitluses. Taas pidanuks mäng minema lisaajale, aga lepiti 74:74 viiki. Viimase korvi viskas Matthias Tass 29 sekundit lõpusireeni eel.

Võrreldes eilsega oli koosseisus üks täiendus, kaasa tegi ka Martin Paasoja. Eesti parim oli 18 punktiga Henri Veesaar. Matthias Tass toetas teda 15 ja Artur Konontšuk 10 punktiga.

Vähemalt 11 minutit teenisid kõik 12 üles antud pallurit. Koosseisu kuulusid veel: Kristian Kullamäe, Joonas Riismaa, Kregor Hermet, Siim-Markus Post, Kasper Suurorg, Markus Ilver ja Ivo van Tamm.

Tulevaks nädalaks kärbitakse enam kui 20-mängijaline koosseis 16-18 peale. Need mehed hakkavad valmistuma MM-valikmängudeks Saksamaa (30. juunil kodus) ja Iisraeliga (3. juulil võõrsil).