E, 6.02.2023

Klubi Tartu Maratoni vastulause Priit Pulleritsule: käsitlus on olnud ebaobjektiivne ja pahatahtlik

Postimees Sport
Klubi Tartu Maratoni vastulause Priit Pulleritsule: käsitlus on olnud ebaobjektiivne ja pahatahtlik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto Tartu Rattarallilt.
Foto Tartu Rattarallilt. Foto: Kristjan Teedema

Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits avaldas 6. juulil loo pealkirjaga: «Poppide spordiürituste korraldaja lubas Eestis starti Venemaa esindajad». See tekitas aga Klubi Tartu Maraton eestvedajates pahameelt. 

«Priit Pulleritsu käsitlus Klubi Tartu Maratoni tegevusest on viimastel aastatel olnud ebaobjektiivne, kontekstist väljakistud ja ka pahatahtlik. Seetõttu ei ole meil soovi jagada kommentaare ajakirjanikule, kelle vastu meil usaldus puudub. Sellise vastuse andsime ka talle,» seisab Tartu Maratoni Klassik sotsiaalmeedias.

«Muidugi oleme me Ukrainas toimuva sõja vastu. Küll aga leiame, et profisport ja rahvasport on kaks erinevat asja. Samuti on kaks erinevat käsitlust: kui inimene elab Eesti riigi poolt antud elamisloaga püsivalt Eestis, tal on riigisiseselt kõik samad õigused, mis Eesti kodanikel ja ta töötab Tallinna ülikoolis või on ta osaleja, kes elab püsivalt Venemaal. Kevadiste ürituste kontekstis oli otsus, et kui Venemaa kodanik esitab meile kirjaliku deklaratsiooni, et on Putini režiimi ja Ukraina sõja vastu, siis ei näe me põhjust teda üritusele mitte lubada. Millised saavad olema otsused sügisürituste kontekstis, seda näeme tulevikus. Fakt on see, Venemaa riigitunnusega inimesed täna registreerida ja osaleda ei saa. Kui keegi nipitab ennast kirja, siis tegeleme temaga individuaalselt,» selgitab võistluste peakorraldaja Indrek Kelk.

Lisaks täpsustati, et hooaja algusest on ukrainlastel kõikidel Klassiku sarja üritustel osalemine tasuta.

Märksõnad
Tagasi üles