Eesti epeenaiskond piirdus MMil üheksanda kohaga

Postimees Sport
Copy
Sel korral oli Ukraina Eestist parem.
Sel korral oli Ukraina Eestist parem. Foto: Tairo Lutter

Eesti epeenaiskond (Erika Kirpu, Nelli Differt, Irina Embrich ja Kristina Kuusk) kaotas Egiptuse pealinnas Kairos toimuval vehklemise MMi teises ringis Ukrainale ja minetas nõnda medalilootused. Lõpuks piirduti üheksanda kohaga.

Kohamängud:

Eesti naiskond läks kohamängudes kõigepealt vastamisi Ungariga. Sealt saadi 45:36 võit. Järgmisena alistati 37:27 Rumeenia ja viimases mängus olid 45:34 üle Saksamaast. See tähendab, et turniirilt saadi lõpuks kirja üheksas koht.

Teine ring:

Eesti naiskond võitis Ukraina vastu küll üheksast minimatšis viis, kuid paraku ei piisanud sellest, et MMil kolmandasse ringi pääseda. Kuu aega tagasi toimunud EMil pronksile tulnud ukrainlannad võitsid duelli meie mõõgapiigade vastu 44:42.

Ukrainlannade edu taga oli nende akrunaine, valitsev individuaalne Euroopa meister Vlada Harkova, kes tegi vehklemisrajal pihuks ja põrmuks nii Kirpu (minimatš Harkovale 7:3), Differti (minimatš Harkovale 6:1) kui ka Embrichi (minimatš Harkovale 11:9). 

Tegelikult evisid ka eestlannad väga häid šansse järgmisesse ringi edenemiseks ning veel 30 sekundit enne kohtumise lõppu vaatas tabloolt vastu 38:38 viigiseis. Siis tegi Harkova aga kaks otsustavat torget ning pääses 17 sekundit enne lõppu 40:38 ette. 

Embrich küll üritas kiirrünnakutega olukorda päästa ja jõudis viis sekundit enne lõppu ka ühe torke kaugusele (42:43), kuid enamaks ta võimeline polnud.

Matši käik:

Ukraina - Eesti kohtumine.
Ukraina - Eesti kohtumine. Foto: FIE

Avaring: 

Kui EMil tabas Eesti naiskonda kohe avaringis šokk-kaotus, siis MMil suudeti negatiivset üllatust vältida. Duellis Türgiga haarati kohe esimeses minimatšis juhtohjad enda kätte ning pärast seda enam tagasi ei vaadatud, triumfeerides lõpuks 45:29.

Matši käik:

Türgi – Eesti kohtumine.
Türgi – Eesti kohtumine. Foto: FIE

Enne võistlust:

MMil asub võistlustulle ühtekokku 33 naiskonda ning valitsev olümpiavõitja Eesti läheb avaringis vastamisi Türgiga. Teises ringis tuleb kolmandat asetust omavatel eestlannadel vastamisi minna Rootsi–Ukraina duelli võitjaga. 

Kuu aega tagasi EMil langes meie naiskond konkurentsist juba avaringis, kui üllatuslikult jäädi 37:45 alla just Rootsile. Lõpuks tuldi Vana Maailma tšempionaadil üheksandaks.  

Esmaspäeval toimunud individuaalvõistlus meie mõõgapiigadel just kõige paremini ei läinud: Nelli Differt tuli küll kaheksandaks, kuid Erika Kirpu pudenes konkurentsist kolmandas ning Irina Embrich teises ringis. 

Kristina Kuusk individuaalturniiril kaasa ei teinud, kuna lisati võistkonda viimasel hetkel pärast Katrina Lehise vigastust ning lendas naiskonnale hiljem järele.

Tagasi üles