N, 1.12.2022

BLOGI JA GALERII ⟩ Müncheni EMi 3. päev: Soome avas kullaga medaliarve, Kleemeier piirdus eeljooksuga

Karl Juhkami
, reporter
Müncheni EMi 3. päev: Soome avas kullaga medaliarve, Kleemeier piirdus eeljooksuga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Müncheni EMi kolmandal päeval jagati välja kuus kuldmedalit, millest üks rändas ka Soome. Meie sportlastest oli ainsana võistlustules 400 m tõkkejooksja Marielle Kleemeier, kes piirdus eeljooksuga. 

Tänavu isikliku rekordi 56,74 peale viinud 26-aastane Kleemeier lootis Vana Maailma tšempionaadi eel, et äkki õnnestub tal heade konkurentide tuules Münchenis enda või isegi Eesti tippmark (56,56) joosta.

Kuigi oponendid olidki head, siis aeg jäi loodetust kehvemaks. 57,46 andis Kleemeierile oma eeljooksus seitsmenda koha ning EMil tervikuna 24 sportlase konkurentsis 21. koha.

Päeva sündmustega ja medalistidega saab tutvuda allolevas blogiaknas.

Enne võistluspäeva:

Tartu Kalevis noorte kergejõustikutreenerina tegutsev Kleemeier loodab EM-il ära kasutada siinseid väga häid tingimusi, et ohustada 2013. aastast Maris Mägi nimele kuuluvat Eesti rekordit (56,56).

«EMil on teatud nüansid, mida võiks ära kasutada,» viitas 26-aastane veerandmailer väärt konkurentidele. «Suvisel hooajal [Eestis] jooksen ma üldiselt ikkagi üksinda. Esimesel tõkkel oled juba kõikidest möödas ja nõnda on lõppu keeruline joosta, kuna üksinda olles tekib selline mugavustsoon. Siin ootangi kõige rohkem seda, et saaksin joosta koos tugevate jooksjatega.»

Muideks, ka juhendaja Mehis Viru hinnangul on Maarjamaa tippmargi ületamine reaalne eesmärk. «Kui Marielle suuri vigu ei tee, siis pole Eesti rekordi püstitamine võimatu. Samas on tõeada, et 400 meetri tõkkejooks on salakaval ala. Pead rütmi ilusasti kätte saama. Loodetavasti ta suudab ka siinse emotsiooni enda kasuks pöörata,» kostis treener.

PM MÜNCHENIS 〉 Närvid rikkusid debütant Kleemeieri jooksu: seda kaotust seedin veel mitu päeva

Märksõnad
Tagasi üles