K, 8.02.2023

Hyundai rallitiimi järgmisel võimalikul pealikul on otsene side Eestiga

Karl Mihkel Eller
Hyundai rallitiimi järgmisel võimalikul pealikul on otsene side Eestiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Éric Boullier väisas Eestit 2012. aastal, mil oli Lotuse F1-tiimi juhiks. Paremal istub toona Eesti lootustandvaim vormelisõitja Kevin Korjus.
Éric Boullier väisas Eestit 2012. aastal, mil oli Lotuse F1-tiimi juhiks. Paremal istub toona Eesti lootustandvaim vormelisõitja Kevin Korjus. Foto: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Eile kirjutati rahvusvahelises meedias, et juba sel nädalal võib paika saada Hyundai rallitiimi uus juht. Peamiseks kandidaadiks on kerkinud 48-aastane Éric Boullier, kel on pikaajaline kogemus vormel-1 sarjas. Kümme aastat tagasi külastas prantslane Tallinna, et toetada Kevin Korjuse F1-ambitsioone.

Kuigi rallimaailmaga pole Boullier’l erilist sinasõprust, siis tutvudes tema eelmiste tegemistega, võib kinnitada, et pea ees tundmatusse hüppamised ja uute väljakutsete vastuvõtmine pole tema jaoks midagi uut.

Prantsusmaa lennundus- ja kosmonautikakoolis aerokosmose inseneriteadust õppinud Boullier on läbi ja lõhki mootorispordimees. Juba ülikooliajal pani ta end proovile sportautode insenerina. Õigepea sai ta proovida tehnikadirektori ametit väiksemates vormelitiimides.

Märksõnad
Tagasi üles