N, 1.12.2022

Prantsusmaa kägistas Poola kaitses surnuks ja edenes rekordilise võiduga EM-finaali

Toimetas Karl Juhkami
Prantsusmaa kägistas Poola kaitses surnuks ja edenes rekordilise võiduga EM-finaali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Rudy Gobert saatmas poolakate rünnakuürituse kus see ja teine.
Rudy Gobert saatmas poolakate rünnakuürituse kus see ja teine. Foto: fiba

Üheksa aasta tagune korvpalli Euroopa meister Prantsusmaa on endale medali taganud ka tänavuselt EMilt, sest täna toimunud poolfinaalis olid nad 95:54 üle Poolast.

Berliinis toimunud poolfinaalis läks ikka tükk-tükk aega, enne kui pallid korvi hakkasid kukkuma. Viieminutilise mängu järel oli Prantsusmaa peal 5:2 ning avaveerandi lõpuks vaatas tabloolt vastu prantslaste 15:9 eduseis.

Liiga hoogselt ei möödunud ka teine veerandaeg, sest poolajal mindi riietusruumi Prantsusmaa 34:18 eduseisus. Nõnda vähe, muideks, visati EMi poolfinaalis avapoolajaga viimati 1946. aastal, kui Ungari suutis Tšehhoslovakkia vastu teenida kõigest 12 silma.

Riietusruumist tulnuna sai Poola oma vankri vähe paremini liikuma, visates ainuüksi kolmanda veerandajaga sama palju kui esimese poolajaga (18). Suurt tolku sellest aga polnud. Nimelt veeres Prantsusmaa vanker samal ajal lausõlitatult ning viimasele veerandajale läksid nad vastu juba 64:36 eduseisus.

Viimane neljandik Berliinis oli prantslaste jaoks juba puhas vormistamine ning lõpusireeni kõlades vaatasid tabloolt vastu nende 95:54 võidunumbrid. Selle, 41-punktilise kaotusega kirjutas Poola ennast negatiivses mõttes ka EMide ajalooraamatusse.

Kohtumise tipphetked:

Prantslaste poolelt tõusis üleplatsimeheks 22 punkti visanud Guerschon Yabusele (kolmesed 4/6, kahesed 5/6), Elike Okobo ja Evan Fournier toetasid teda mõlemad 10 silmaga. Poola poolel keegi kahekohalise punktisummani ei küündinudki, parimad olid Michal Michalak ja A.J. Slaughter 9 silmaga. 

Prantsusmaa finaalivastaseks on Hispaania, kes oli teises poolfinaalis 96:91 üle Saksamaast.

Märksõnad
Tagasi üles