BLOGI ⟩ Eesti virutas San Marino võrku neli ja läbis mudaliiga puhaste paberitega (2)

Eesti koondislased ühiselt rõõmustamas.
Eesti koondislased ühiselt rõõmustamas. Foto: JENNIFER LORENZINI

Hiljutise Malta võiduga endalt Rahvuste liiga mudapleki küljest pühkinud Eesti meeste jalgpallikoondis alistas esmaspäeval võõral väljakul San Marino 4:0. Meie väravate eest hoolitsesid Henri Anier (x2), Taijo Teniste ja Rauno Sappinen.

Eesti koondis avas mänguskoori 38. minutil. Paremalt äärelt sisse murdnud Konstantin Vassiljev leidis keskel Bogdan Vaštšuki, kes lükkas isetult palli edasi Henri Anierile. Terava nurga alla jäänud ründaja ei hakanud võimalust nähes pikalt vaagima ja saatis vasaku jala siseküljega palli võrku.

Teistkordselt sahises San Marino väravavõrk 56. minutil. Anier võitis võidujooksu San Marino kaitsjatega ning lükkas palli Rauno Sappinenile. Gliwice Piasti ründaja tegi ühe konksu ja saatis seejärel vasaku jalaga kasti tsenderduse, mis maandus täpselt Taijo Teniste pea peal. Too tabamus oli 93. koondisemängu pidanud paremkaitsja esimene Eesti koondise särgis.

Eesti koondise kolmas tabamus kirjutati 66. minutil juba Sappineni nimele. Anier lasi oskuslikult läbi Karol Metsa püstsöödu ning jooksma pääsenud Sappinen tegi konksu, sättis palli ette ja saatis selle oskuslikult taha posti kõrvale.

Mängu viimane tabamus sündis taas Metsa heast platsinägemisest. Keskvälja palli võitnud tagalamees mängis 77. minutil Anierile jooksu peale läbisöödu. Kuigi vastaste puurivaht Elia Benedettini üritas väljatulekuga meie ründajat takistada, jõudis Anier pallini esimesena, lükkas selle väravavahist mööda ning saatis mänguvahendi seejärel juba tühja võrku.

Kohtumise statistika:

San Marino - Eesti kohtumise statistika.
San Marino - Eesti kohtumise statistika. Foto: UEFA

D-divisjoni 2. grupi lõppseis:

Standings provided by SofaScore

Eesti koondis on praeguseks pidanud Rahvuste liiga D-tasandil ehk rahvakeeli mudaliigas kolm kohtumist ja võitnud nendest kõik kolm.

Juunis Tallinnas peetud kohtumises olid sinisärgid San Marinost üle 2:0, väravate autoriteks olid toona Roberts Kirss ja Joonas Tamm.

Kuigi Eesti on koha C-tasandil juba kindlustanud, lubas peatreener Thomas Häberli pärast Malta mängu, et ta ei saada San Marino vastu platsile n-ö varumehi.

«Me mängime ikkagi parima koosseisuga. Mängijad, kes täna [Malta vastu] alustasid, olid täna parim võimalik valik. Täpselt sama printsiibiga valime koosseisu ka esmaspäevaks. Kui need on samad mehed, kes täna alustasid, siis need on samad. Teistmoodi poleks õige,» lausus šveitslasest juhendaja.

Eesti koondise nimekirjas olevatest mängijatest jääb kollaste kaartide tõttu eemale Sergei Zenjov, kes mängis eelmisel nädalal võidukas kohtumises Maltaga oma 100. mängu Eesti meeste koondise eest.