BLOGI ⟩ Kotsar unustati viimasel veerandajal ja lisaajal pingile, aga Baskonia sai Euroliigas ülimagusa võidu

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Maik-Kalev Kotsari (taustal) roll jäi teises Euroliiga voorus väikeseks.
Maik-Kalev Kotsari (taustal) roll jäi teises Euroliiga voorus väikeseks. Foto: L. Rico/EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliiga teises voorus alistas eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia koduplatsil lisaajal Belgradi Partizani 103:96.

Enne mängu

Eelmisel nädalal Euroliigas debüteerinud Kotsar alustas hiilgavalt – 81:71 võidumängus Valencia vastu kogutud kauslikkuse tegur 31 tõi talle avavooru kõige kasulikuma mängija tiitli. Eesti koondise tsenter panustas 21 punkti ja 9 lauapalliga.

Raieste tolles kohtumises platsile ei saanud, ent pühapäevane Hispaania liiga matš, kus ta viskas ühe veerandajaga 15 punkti, võiks võimaluse avada. Kaks eestlast pole ühe tiimi eest veel kunagi Euroliigas platsil käinud.

Legendaarse Željko Obradovici tüüritav Partizan naasis Euroliigasse 84:100 kaotusega Berliini Albale. Mullu mängis Belgradi klubi aste madalamal, EuroCupil. Kotsar sai Serbia tippklubi vastu mullu rammu katsuda Hamburgi Towersi särgis kahel korral.