JÄRELVAADATAV Heiki Nabi kavatseb CASi otsuse Šveitsi ülemkohtusse edasi kaevata

Postimees Sport
Copy

Maadleja Heiki Nabi ja tema kaitsja Paul Keres andsid neljapäevasel pressikonverentsil teada, kavatsevad CASi otsuse – mis leidis, et Nabi pole valemängur, kuid jättis siiski võistluskeelu jõusse – edasi kaevata Šveitsi ülemkohtusse.

Nabi: «Olen otsustanud CASi otsuse kaevata edasi Šveitsi föderaalsesse ülemkohtusse. Selle eesmärk on luua sportlaste jaoks pretsedent, mis lubaks tühistada CASi otsuse reegleid rikkunud sportlase osas ka siis, kui sportlane ei suuda tuvastada juhusliku saastumise allikat.»

Keres: «Esitame kaebuse Šveitsi ülemkohtusse ja seda kahel alusel. Esiteks, Šveitsi advokaadid leivad, et lahend, milles CAS ütleb, et sportlane pole midagi valesti teinud, pole milleski süüdi ja on asjaolude ohver, selles lahendis sama soojaga jäetakse kehtima tema kaheaastane karistus. Šveitsi advokaatide sõnul on see vastuolus Šveitsi avaliku korraga. Teine alus on see, et Heikit on võrreldes teiste rahvusvaheliste sportlastega diskrimineeritud, sest erinevalt teistest on temal kohustus hüvitada arbitraažimenetlusega seotud kulub. Meie arvates pole see põhjendatud ega õiglane.»

Täpsemalt on Nabi ja Kerese kommentaaridega võimalik tutvuda alloleva blogiaknas.

«Teatavasti sai kreeka-rooma maadluse olümpiahõbe ja kahekordne maailmameister Heiki Nabi hiljuti rahvusvaheliselt spordikohtult (CAS) otsuse, mis jättis jõusse talle määratud kaheaastase võistluskeelu, kuid lisas, et Nabi on kahetsusväärne ohver ning teda ei saa nimetada keelatud ainete tarvitajaks,» seisab pressiteates.

Pressikonverentsil annavad Nabi ja vandeadvokaat Keres selgitusi ja vastavad ajakirjanike küsimustele nii CASi otsuse kui ka tulevikuplaanide kohta.

Loe ka:

Tagasi üles