R, 9.12.2022

Rehemaa edukast MK-hooaja algusest: päris lendu ei tõuse, aga liigume õiges suunas

Karl Mihkel Eller
Rehemaa edukast MK-hooaja algusest: päris lendu ei tõuse, aga liigume õiges suunas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aivar Rehemaa.
Aivar Rehemaa. Foto: Tairo Lutter

Sel nädalal tehti Soomes Rukal algust murdmaasuusatamise MK-hooajaga. Reedel oli kavas klassikasprint, eestlastest pääsesid veerandfinaali Marko Kilp ja Martin Himma. Koondise peatreeneri Aivar Rehemaa arvates oleks parema õnne korral võinud minna pareminigi.

Kolmandas veerandfinaalis võistelnud Kilp alustas hästi ning püsis võistlejaterivi esimeses otsas. Poolel distantsil toimunud tagasipöördel ristus tema suusakepp norralase Haavard Solas Taugböli suusaga ning see purunes. Asenduskepi sai Kilp alles lõputõusu eel ning ta oli selleks hetkeks jäänud konkurentidest kaugele. Kilp lõpetas sõidu viimasena ning sai kokkuvõttes 27. koha.

Rehemaale tekitas rajal nähtu déjà-vu tunde. «Öeldakse, et välk ühte kohta kaks korda ei löö. Seal samas esimese tõusu otsas murdis Marko minu mäletamist mööda kepi kaks aastat tagasi ka. Marko võttis ettevaatlikult, et mitte viga korrata, aga ikka juhtub. Sprint juba on selline,» selgitas Rehemaa.

Kilbini jõudis uus suusakepp alles enne otsustavat tõusu ning selle ulatas talle Rehemaa. «Mina nägin olukorda suure ekraani pealt. Jooksin viimaselt tõusult alla nii kiiresti kui sain, aga selleks ajaks oli sprindis juba sõit sõidetud.

Õnneks ei ole praegu veebruar ja see ei juhtunud MMil. Ütlesin Markole samamoodi kaks aastat tagasigi. Kahju muidugi, Markol oli kindlasti võimalus võidelda poolfinaali koha eest. Aga ega suusasprint on selline,» tõdes Rehemaa.

Juhtumisi võttis Kilbiga kokku põrganud Taugböl sõiduvõidu, kuid Rehemaa arvates oli tegemist võistlusintsidendiga ning loodetavasti pöördub õnn järgmisel võistlusel eestlaste kasuks.

Martin Himma veerandfinaal möödus intsidentideta, kuid lõputõusul ei suutnud ta liidritega sammu pidada, tal tuli leppida viienda kohaga. Kokkuvõttes sai ta 24. koha. «Suusad olid head, aga tõusu alguses ei olnud mul kuhugi minna. Oli tunne, et oleks tahtnud suurema hooga tõusule minna, seepärast libisesin kaua. Mul polnud võimalik tõugata, hüppasin rajalt välja, mõtlesin et sõidan mööda, aga sellist minekut täna polnud. Oma tegin ära, viies koht ja täitsa korralik,» ütles Himma.

24. koht tähistab tema karjääri parimat tulemust MK-sarjas. 23-aastase Himma senine tippresultaat pärines 2020. aasta Dresdeni vabatehnika sprindist, kui sai 27. koha. «Tulemus kinnistas, et olen teinud head tööd. Vorm peaks hea olema, sain sellele rajal kinnitust, et jaksan sõita küll,» lisas Himma.

Rehemaa oli Himmaga sama meelt, et eestlaste suusad oli täna väga hästi määritud. «Suur tänu kogu hooldemeeskonnale. Aveli Uustalu sai naiste sprindis 35. koha. Tavainimesele ei ütle see midagi, aga ta tegi väga hea sõidu,» tunnustas Rehemaa täna ainsa eestlannana rajal olnud Uustalu.

Rehemaa ütles ka, et oli enne Ruka MK-etappi väga optimistlikult meelestatud ning tänane esitus vaid kinnitas tema arvamust. «Tunnetan ja näen, mis kellelgi sees on. Sprint on selline, et kellel on natuke parem, kel kehvem päev. Päris lendu ei tõuse, rusikaga rindu ei tao, aga me liigume õiges suunas,» arvas Rehemaa.

Laupäeval on Rukal kavas 10 km eraldistardid klassikatehnikas. Eesti koondist esindavad Marko Kilp, Martin Himma, Kaarel Kasper Kõrge, Aveli Uustalu ja Alvar Johannes Alev. Pekingi olümpial suusavahetusega sõidus 33. koha saanud Alev on erinevalt ülejäänud koondisest treeninud Norras. «Alvar on võimeline näitama väga häid tulemusi, seda tõestas ka kontrollstart Olosel. Võtame mõõduka optimismiga,» ütles Rehemaa lõpetuseks.

Märksõnad
Tagasi üles