R, 3.02.2023

Soome viina proovida lubanud laskesuusakaunitar vihjas karjääri lõpetamisele

Postimees Sport
Soome viina proovida lubanud laskesuusakaunitar vihjas karjääri lõpetamisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dorothea Wierer.
Dorothea Wierer. Foto: Vesa Moilanen/IMAGO/Lehtikuva/Scanpix

32-aastane Itaalia laskesuusataja Dorothea Wierer võistles sel nädalal Kontiolahtis haiguse kiuste ning pakkus, et võib pühapäeval tervise parandamiseks natuke Soome viina juua. Nüüd ütles ta, et piirdub hõõgveini ja pitsikese viinaga, kuid arvas, et rohkem teda Soomes võistlemas ei näe ning vihjas karjääri lõpetamisele.

«Glögi mulle meeldib, täpsemini hõõgvein viinaga,» teatas hea huumorimeelega itaallanna, kes põdes Soomes grippi, pühapäeval intervjuus Iltalehtile.

Täna naiste 10 km jälitussõidus teise koha saanud Wierer ilmselt Soomes enam ei võistle. Põhjanaabrite etapp järgmisel hooajal küll MK-kalendrisse ei mahu, kuid itaallanna arvab, et tõmbab tänavuse hooaja järel karjäärile joone alla.

«Ma arvan, et mind ei näe enam siin. Vaevalt, et mul on motivatsiooni aastal 2024. Võib juhtuda, et juba kahe kuu pärast mul enam motivatsiooni pole,» ütles ta, et võib hakata sportlastee lõpetamisele mõtlema juba pärast tänavust MMi.

Tegelikult oli ta karjääri lõpetamisele lähedal sel kevadel. Ta ei teinud mitu kuud korralikult trenni ja tegeles pereasjadega, kuid otsustas lõpuks ikkagi ühe hooaja kaasa teha. Nüüd on tal selle otsuse üle hea meel.

Märksõnad
Tagasi üles