BLOGI ⟩ Hüppega alt läinud Ilves tõusis tugeva lõpuga suusarajal seitse kohta

Kahevõistleja Kristjan Ilves tuli Ramsau MK-etapil 17. kohale, võidutses ootuspäraselt norralane Jarl Magnus Riiber.

Hüppevõistlusel ei saanud keegi vastu Riiberile, kes lendas 98,5 meetrit – seda oli kolm ja pool meetrit rohkem kui päeva teine hüpe – ning läks suusarajale seega suveräänse liidrina.

Hüpete järel hoidis teist kohta jaapanlane Ryota Yamamoto (95 m; 130 p), kes startis seega 28 sekundit hiljem. Kolmas mees, austerlane Franz-Josef Rehrl (93,5 m; 124,1 p) jäi juba 51 sekundi kaugusele.

Mitte kõige mugavama varustusega hüpanud Ilves läks suusarajale 24. kohalt (88 m; 109,5 p), kaotust treeningpartnerile 1.50.

Raskel Ramsau rajal keegi Riiberile vastu ei saanud ning norralane sai finišeerides rahulikult publikule lehvitada. Tema selja taga pidasid kõva duelli maha Jens Luraas Oftebro ja Vinzenz Geiger, keda suutis lahutada ainult fotosilm. Eelis anti sel korral norralasele!

Ilves liikus lõviosa suusasõidust pundis, mis kulges kohtadel 18.–28. Hea lõpuga õnnestus tal väsivatest konkurentidest mööduda ning finišeerida lõpuks 17ndana (+1.36,8).

Ramsau kahevõistlus
Ramsau kahevõistlus Foto: FIS

Võistluse käekäiguga saab pikemalt tutvuda allolevas blogiaknas:

Enne võistlust:

Eilse PCR-võistlusel lendas Ilves 89 meetrit, teenis 109,8 punkti ja 22. koha. Võistluse võitis jaapanlane Ryota Yamamoto 135,3 punkti ja 99,5 meetriga. Teine oli 130,2 punkti (97,5 m) kogunud norralane Jarl Magnus Riiber ja kolmas 127,2 silma (98 m) teeninud sakslane Julian Schmid.

Kui mingil põhjusel peaks täna peetav hüppevõistlus ära jääma, stardib Ilves 10 km murdmaasõidule Yamamotost 1.42 hiljem.

Proovivõistluse pidi Ilves läbi ajama pooleldi võõra varustusega, sest tema enda asjad polnud võistluspaika veel saabunud. Tal olid olemas küll isiklikud hüppesuusad ja treeningkombe, kuid muu varustuse laenas ta konkurentidelt.

Ramsau MK-etapi hüppevõistlus algab kell 10.25, murdmaasõit kell 14.40.