VIDEO Aasta poster: jõulumaagiline jõudemonstratsioon tõstis Denveri hallil katuse pealt

Denveri mängija Aaron Gordon surub üle Phoenixi korvpalluri Landry Shameti hüpates palli korvi. Foto: David Zalubowski/AP Photo/Scanpix

Korvpalliliiga NBA põhihooaja tähtsaim mängupäev on esimesel jõulupäeval, 25. detsembril, ning tänavuseks aastaks kokku pandud paarides ei pidanud pettuma. Parim pala pakuti viiemängulise õhtu viimasel minutil.

Mängudega alustati USA idaranniku aja järgi keskpäeval, lõpetati aga kaugelt pärast keskööd. Viimaseks jäänud kohtumine Denver Nuggets – Phoenix Suns läks lisaajale ning seal sündis otsustav korv just niisugusel, järgneval videol nähtaval moel...

Eduseisul 124:123 surus Aaron Gordon palli üle Landry Shameti pealt korvi. Esialgu vilistati see ründeveaks, kuid kohtunikud vaatasid olukorra üle, leidsid, et Shamet liikus, ning andsid hoopis kaks punkti ja lisaks vabaviske. Denver võitis 128:125.

Elu parim pealtpanek? küsis ESPN.

«Jah. Just aja ja seisu mõttes,» vastas Gordon.

«Ma pole ses kohas juba ammu väljaspool play-off-mänge niisugust lärmi kuulnud,» kiitis Denveri peatreener Michael Malone muheldes.

Õhtu sangar polnud aga ainult Gordon. Denveri liider Nikola Jokic kogus 41 punkti, 15 lauapalli ja 15 korvisöötu, jõudes neljandat korda NBA ajaloo jooksul kombinatsioonini 40+15+15. Varem on seda suutnud vaid Oscar Robertson (1961, 1962) ja James Harden (2016).

Idakonverentsis läksid kokku soosikud Boston Celtics ja Milwaukee Bucks. Duell jäi verevaeseks, sest hiilgavas viskehoos (85/50, 59%) olnud Celtics rõõmustas kodupublikut 139:118 võiduga.

Selleski mängus nähti ilusat postrit, 41 punktiga resultatiivseimaks kerkinud bostonlane Jayson Tatum surus palli korvi Kreeka hiiglase Giannis Antetokounmpo nina eest.

Teised tulemused: Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers 124:115 (Dallas viskas kolmandal veerandajal NBA ajaloo esimese jõulupüha mängude veerandaja rekordiks 51 punkti), Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 123:109, New York Knicks – Philadelphia 76ers 112:119.