L, 25.03.2023

JÄRELVAADATAV ⟩ Pärnu lõhkaski üllatuspommi ja jättis Selver/TalTechi final four'i ukse taha

Postimees Sport
Pärnu lõhkaski üllatuspommi ja jättis Selver/TalTechi final four'i ukse taha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Pärnu VK kaotas Balti liiga veerandfinaali kordusmängu Tallinnas Selver/TalTechile küll 0:3 (20:25, 19:25, 16:25), kuid kuna avamängust oli neil all 3:1 võit, otsustati edasipääseja kuldses geimis, mille võitsid omakorda 15:13 pärnakad.

Pärnu VK resultatiivseim oli tänavu poole hooaja pealt suurde võrkpalli naasnud Hindrek Pulk. Selver/TalTechi kirstu täna ka viimase naela löönud diagonaalründaja arvele kogunes 15 (+11) punkti. Kaur Erik Kais toetas teda 13 (+8) punktiga. 

Selver/TalTechi mänguvankrit tassisid Oliver Orav ja Rauno Tamme vastavalt 19 (+13) ja 15 (+14) punktiga.

Pärnu vastuvõtt oli 39% ja rünnak 40%, blokist saadi 6 ja servilt 9 punkti (4 ässa lõi Kais), eksiti 14 pallingul. Selveri vastuvõtt oli 54% ja rünnak samuti 54%, blokist saadi 9 ja servilt 10 punkti (5 ässa lõi Orav), servil eksiti 13 korda. STATISTIKA

Pärnu poolelt põhiraskust kandnud Hindrek Pulga videointervjuu:

Pärnu VK peatreeneri Toomas Jasmini intevjuud saab lugeda SIIT.

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal jäi kolme geimiga rahule, ent oli välja langemise üle mõistagi kurb. «Esimene mäng Pärnus oli meil väga-väga kehv ja sellise mängu pealt ei ole nii tähtsale kohtumisele kerge tulla. Aga suutsime end kokku võtta, saime alguses väga hästi minema ja olime vaimselt päris hästi valmis. Tegutsesime täna ikka väga korralikult, vastane niisama midagi ei andnud. Kolm geimi suutsime ilusti edu hoida ja võita. Aga kuldses geimis nagu ikka oli paras loterii. Pärnul oli justkui mingi raskus ka kadunud õlult ja nad õnnestusid selles lühikeses geimis suurepäraselt. Meie poolt tuli seal paaril korral mänguplaanist mitte kinni pidamist sisse, kust nemad said väikse edu alguses. Ja siis olime 2:5 taga, sealt tagasi tulla enam ei suutnud ja Pärnu sai hoo üles,» kommenteeris Toobal.

«Kui mängus suutsime Pulga ja Kaisi rünnakul seal kuskil 50% peal hoida, siis viimases geimis olid mõlemad väga efektiivsed ja jäime nende vastu selgelt hätta. Täna oli Pärnu pidupäev.»

Samamoodi langes veerandfinaalis konkurentsist Võru VK Barrus, kes pidi teiskordselt tunnistama Dagavpilsi Ülikool/Ezerzeme 3:1 (25/23 28/30 25/19 25/17) paremust. Avakohtumise oli Daugavpils võitnud samuti 3:1.

Täna oli Võru klubi parim Matthew Slivinski 18 punktiga (+8), Robin Kahu lisas 13 (+7) ja John Hatch 12 silma (+4). Võru vastuvõtt oli 52% ja rünnak 40%, blokist saadi 10 ja servilt 6 punkti (eksiti 15 pallingul. Daugavpilsile tõi Eriks Voronko 22 punkti (+15). Läti klubi vastuvõtt oli 51 ja rünnak 50%, blokiga teeniti 12 ja serviga 1 punkt (14 viga).

Kolmandast veerandfinaalpaarist pääses poolfinaali RTU/Robežsardze/Jurmala, kes alistas täna 3:0 (25/20 25/15 25/16) Jekabpilsi Luši. Avamängu võitis RTU samuti 3:0.

Balti liiga poolfinaalpaarid:

Tartu Bigbank – Pärnu Võrkpalliklubi

Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme – RTU/Robežsardze/Jurmala

Enne mängu:

Kolmapäeval toimunud seeria avakohtumises alistasid suvepealinlased pealinlased 3:1 (25:20, 25:21, 12:25, 25:18). Tulemus oli märkimisväärne, sest Balti liiga põhihooajal võitis Selver/TalTech Pärnu vastu kõik kohtumised.

Avamängus tõi Hindrek Pulk võitjatele 20 punkti (+13), koguni seitse blokki kirja saanud tempomees Jörgen Vanamõisa lisas 16 (+12) ning Luiz Henrique Damas kümme silma (+0). Pärnu meeskonna vastuvõtt oli 39 ja rünnak 45 protsenti, blokist saadi 12 ja servilt kolm punkti (eksiti 14 pallingul), kirjutas volley.ee.

Selverile tõid vahetusest sekkunud Denis Losnikov ja Jan Stog vastavalt 13 (+2) ja 12 (+7) punkti. Tallinna klubi vastuvõtt oli 58, rünnak 41 protsenti. Blokist saadi kuus punkti ja servil löödi viis ässa ning tehti 13 viga. 

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal loodab kodusaalis teha vigade paranduse ja raskest seisust siiski edasipääsu välja võidelda. «Esimene mäng jäi meil puhtalt vaimse valmisoleku taha. Kui on olulised mängud, kus me justkui peaksime võitma, tekib kammitsus ja asjad ei laabu. Rasketel hetkedel läheb mängijatel väga lihtsalt tuju ära ja tekib ideede puudus. Mugavustsoonis mängime me väga okeilt, aga ebamugavamates olukordades tekib peataolek ja puudu on liidrist,» rääkis Toobal.

«Midagi katki pole, meil on võimalus ju olemas ja oleme ka varem nende vastu hästi mänginud ehk oleme selleks võimelised. Tuleb lihtsalt platsil seda näidata ja endasse uskuda, vaja on õiget suhtumist – enesekindlust ja eneseusku.»

Pärnu juhendaja Toomas Jasmin kinnitas, et meeskond pärast avamängus saadud võitu pilvedesse ei tõusnud. «Mänguga jäin kindlasti rahule, oluline võit ja mehed võitlesid algusest peale korralikult. Aga laupäeva peale mõeldes jääme me realistideks, kõik algab nullist ja seal on vaja uuesti kõvasti madistada. Me läheme mängu võitu püüdma, mitte ei mõtle kuldsele geimile või muule taolisele. Kordusmängus loodan samamoodi meeskondlikule mängule,» sõnas Jasmin.

Veerandfinaalseeriad on kahemängulised, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis. Veerandfinaalide kõik kordusmängud peetakse 25. veebruaril.

Edasipääseja selgitamisel vaadatakse esmalt võitude ja seejärel punktide arvu (3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm punkti, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe). Kui võidud ja punktid on võrdsed, selgitab edasipääseja kuldne geim.

Märksõnad
Tagasi üles