Vormelikatlas juba podiseb: Red Bull ja Mercedes loopisid teineteise suunas tõrva

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Red Bull jättis Mercedese hooaja avaetapil selgelt selja taha.
Red Bull jättis Mercedese hooaja avaetapil selgelt selja taha. Foto: DPPI

Vormel 1 hooaja avaetapil ei saanud keegi vastu Red Bullidele, kes teenisid Bahreinis kaksikvõidu. Pärast triumfi heitis Mercedese tiimipealik Toto Wolff võidumeeskonnale aga kinda.  

«Nad mängisid teistega. Red Bull lihtsalt kulges rajal, et nad ei tõmbaks endale ülemäära tähelepanu,» viitas austerlane tõsiasjale, et Red Bull ei üritanudki hooajaeelsetel testidel ja esimestel vabatreeningutel endast maksimumi välja panna, luues teistele seeläbi petteillusiooni.

Ent kui Bahreini GP kvalifikatsioonis lõpuks gaasipedaal põhja suruti, oli nende edu mäekõrgune.  «Ma mäletan väga hästi, milline see tunne on,» lisas Wolff Sky Deutschlandile antud intervjuus.

Red Bulli boss Helmut Marko naeris säärase väljaütlemise aga lihtsalt välja. «See on täielik jama,» põrutas 79-aastane vormeliguru. «Mõlemad meie sõitjad sõitsid kogu aeg täiega, kuid meil oli lihtsalt parem rehvikomplekt boksis ootamas, mis andiski kaks kümnedikku ajas juurde.»

Wolffi väited pareeritud, otsustas Marko seejärel aga ise omapoolse torke Mercedese suunas teele panna. «Eks meiegi eeldasime, et Mercedes tuleb siia vähe konkurentsivõimelisema masinaga.»

Bahreini GP võitis valitsev maailmameister Max Verstappen, kellele järgnesid Red Bulli tiimikaaslane Sergio Perez ja Aston Martinit rooliv vanameister Fernando Alonso. Mercedese sõitjatest oli Lewis Hamilton parimana viies.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles