Teine poolfinaal sedavõrd sündmusterohke ei olnud. Tšehhoslovakkia meeskond jõudis küll kaks aastat hiljem MM-finaali, ent Nõukogude Liidu meeskond oli neist täielikult üle. Peatreener Gavriil Katšalin viis meeskonna päev enne mängu Vahemere saarekesele Ifile ekskursioonile ning täpselt sama sujuvalt kulges ka nende poolfinaal: Valentin Ivanovi ja Viktor Ponedelniku tabamused tõid venelastele kindla 3 : 0 võidu.
EM 1960
Poolfinaalid
Prantsusmaa–Jugoslaavia 4 : 5
Tšehhoslovakkia – Nõukogude Liit 0 : 3
«Nad olid meist paremad. Nad on juba ettevalmistuses jõudnud teatud professionaalsuseni, samal ajal kui meie riigis on kõigil endiselt ka muud töökohad,» tõdes tšehhoslovakkide üks liidreid Josef Masopust.
Esimese tiitli karika tõstab pea kohale eesti soost mängumees
Kohutav kollaps poolfinaalis peletas ka kohalike huvi pronksimängu vastu: kui poolfinaal NSVLi ja Tšehhoslovakkia vahel meelitas Marseille’i Stade Vélodrome’ile pisut üle 25 000 inimese, siis Prantsusmaa pronksimängu tuli samale staadionile vaatama alla 10 000 pealtvaataja. Neistki nõudsid paljud hiljem piletiraha tagasi, kui nägid, et Prantsusmaa oli välja pannud sisuliselt teisejärgulise koosseisu.
Tšehhoslovakkial läks väravaluku murdmiseks peaaegu tund aega – 58. minutil tegi madala löögiga skoori Vlastimil Bubník. 88. minutil vormistas lõppskoori Ladislav Pavlovič, kusjuures Prantsusmaa väravas seisnud debütant Jean Taillandier lasi suhteliselt pehme löögi esiposti juurest sisse. «Minu mehed ei olnud head, aga veel suurema pettumuse valmistas mulle Prantsusmaa,» sõnas Tšehhoslovakkia peatreener Rudolf Vytlačil otsekoheselt.
Kolmanda koha mäng
Tšehhoslovakkia–Prantsusmaa 2 : 0
Ka finaalis oli publikut oodatust vähem – väga kehva ilma tuli Parc des Princes’i staadionile trotsima napilt alla 18 000 inimese. Prantslased oleksid tahtnud näha kohtumist Lääne-Euroopa glamuursete tiimide vahel, mitte tundmatute Ida-Euroopa mansade heitlemist.