Norralased võtsid MK-sarja kõige ikoonilisemas sõidus kümnikvõidu

Karl Mihkel Eller
Holmenkolleni maratoni võitja Simen Hegstad Krüger.
Holmenkolleni maratoni võitja Simen Hegstad Krüger. Foto: TERJE BENDIKSBY/EPA/Scanpix

Laupäeval Oslos Holmenkollenis toimunud murdmaasuusatamise MK-etapil tegid Norra suusatajad meeste 50 km vabatehnika ühisstardist sõidus täiest puhta töö. Esikümnesse mahtusid vaid Norra suusatajad, võidu võttis Simen Hegstad Krüger, kes nädal tagasi MMil meeste maratoniks Norra koondisesse ei mahtunud.

Krügeri järel hõivas Holmekollenis poodiumi teise astme Hans Christer Holund (+5,7) ja kolmas oli mullune võitja Martin Löwström Nyenget (+12,6). Ainsa eestlasena võistlustulle astunud Alvar Johannes Alev sai 24. koha (+5.22,4).

Holmenkolleni 50 km tulemused

Kui norralased protokollist kõrvale jätta (lisaks esikümnes lõpetanutest oli neid veel rajal kaks), siis mitte-norralaste arvestuses sai Alev 12. koha. Parim mitte-norralane oli kokkuvõttes 11. koha saanud britt Andrew Musgrave (+2.38,8).

Üldse tuli sel aastal ikoonilisel Holmenkolleni maratonil starti 36 suusatajat. Eemale jäi enam kui kaks kolmandikku maailma 30 paremast suusatajast. Näiteks polnud stardis Iivo Niskanen, William Poromaa, Calle Halfvarssoni Federico Pellegrino, Ben Ogden ega Michal Novak. Võrdluseks, mullu oli samal MK-etapil stardis 64 sportlast.

Pühapäeval toimub Holmenkollenis naiste maraton, mille pikkuseks on samuti 50 km.