VIDEO Raieste juubelimäng pakkus Hispaanias tõelise trilleri

Sander Raieste.
Sander Raieste. Foto: Alberto Brevers/PACIFIC P/SIPA/SCANPIX

Eesti korvpallikoondislane Sander Raieste pidas täna enda 100. kohtumise Vitoria Baskonia särgis. Tema juubelimängus pidi Baskonia võtma vastu valusa 81:83 kaotuse Tenerifelt.

Hispaania korvpalli kõrgliiga liider Baskonia sõitis külla Tenerifele, kes on neile sel hooajal juba peavalu valmistanud. Kui enne tänast oli Baskonial liigatabelis kirjas ainult neli kaotust, siis üks neist tuli just koduväljakul Tenerifelt.

Kohtumine algaski Baskoniale keeruliselt, sest mõne minutiga oldi 2:12 kaotusseisus. Avaveerandi lõpuks said külalised ikkagi enda mänguvankri korralikult veerema ning esimesed kümme minutit kaotati ainult 21:23.

Edasises kohtumise jooksul oli Tenerife pidevalt mõne punktiga eduseisus. Viimasel veerandil läks siiski lahti tõeline triller ja seda Baskonia 60:70 kaotusseisult, kui mängida jäi veidi vähem kui kuus minutit. Seni väga kesiselt kaugviskeid tabanud Baskonia hakkas viskeid sisse panema ning kolm sekundit enne normaalaja lõppu jõuti 81:81 viigini.

Kohtumise lõppsõna jäi ikkagi Tenerifele. Kolme sekundiga joonistati kombinatsioon, mis lõppes Tim Abromaitise vabavisetega. Ameeriklane tabas mõlemad visked ning Baskonia ei suutnud enam 1,6 sekundiga viskele jõuda. Nõnda lõppes Baskonia võimas üheksamänguline võiduseeria.

Üleplatsimehena viskas Markus Howard Baskonia kasuks 33 punkti, neist 18 viimasel veerandajal. 27 minutit väljakul viibinud Maik-Kalev Kotsar tõi omadele 6 punkti ja 6 lauapalli. Sander Raieste usaldati enda juubelimängus platsile ainult 57 sekundiks, mille jooksul võttis maha üle lauapalli.