BLOGI Kaia Kanepi kaotas Madridis maailma 318. reketile

Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: MARTIN KEEP/AFP/Scanpix

Eesti tennise esireket Kaia Kanepi (WTA 63.) kaotas Madridis toimuva WTA 1000 turniiri avaringis hispaanlannale Irene Burillo Escorihuelale (WTA 318.) 7:6(5), 2:6, 4:6. Postimees vahendas kohtumist otseblogis.

Sellega on kõrgetasemeline Madridi turniir eestlannade jaoks lõppenud, sest Anett Kontaveit kaotas eile samuti avaringis.

Veidi üle kahe ja poole tunni kestnud matši avasett kujunes 61-minutiliseks. Mõlemad said setis ühe servimurde ning otsustavaks sai kiire lõppmäng. Seal asus Kanepi 6:2 juhtima ning kuigi Burillo Escorihuela jõudis seisuni 5:6, siis kuulus avasett ikkagi Eesti esireketile.

Teise seti alguses oli Kanepi lähedal, et asuda 2:0 juhtima, kuid ei suutnud ära kasutada kolme murdepalli ja jäi järgmise geimiga hoopis 1:2 kaotusseisu. 40 minutit väldanud teine sett kuulus lõpuks kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud hispaanlannale 6:2.

Otsustavas setis olid mõlemal mängu enda poole kallutamiseks võimalused olemas, kuid pea 30-kraadises palavuses toimunud mängus tundus, et 37-aastase Kanepi jõud hakkas kaduma. 25-aastane Burillo Escorihuela näitas aga head mängu ja suutis Kanepi servi kaks korda murda.

Kanepi kaotas otsustava seti 4:6 ning kogu mängu 1:2. Kanepi jaoks oli tegemist seitsmenda mängu kaotusega järjest. Kanepi ja Kontaveiti hooaeg jätkub ilmselt kahe nädala pärast Itaalias, kui Roomas algab WTA 1000 kategooria turniir.

Kanepi pidi algselt alustama Madridi turniiri juba eile ameeriklanna Shelby Rogersi (WTA 38.) vastu, kuid Ons Jabeuri viimase hetke kohast loobumine tähendass, et Rogers sai 33. asetuse ning võttis Jabeuri koha turniiritabelis endale.

Nii pidigi Kanepi jääma ootama oma uut vastast kvalifikatsioonist ning sealt tuli tema vastaseks 25-aastane Burillo Escorihuela. Kvalifikatsioonis alistas ta näiteks maailma esisajasse kuuluva tšehhitari Tereza Martincova (WTA 98.).

Burillo Escorihuela pole kunagi maailma edetabelis 200 tugevama hulka kuulunud ning pääses WTA 1000 taseme turniiril esimest korda põhitabelisse. Kanepi pole hispaanlannaga varem kohtunud.