Verstappen sai Miami GP-l hakkama tembuga, mida viimati nähti pea 40 aastat tagasi

Max Verstappen.
Max Verstappen. Foto: Antonin Vincent/LPS via ZUMA Press/Scanpix

Valitsev F1 maailmameister Max Verstappen võitis pühapäeva õhtul hooaja kolmanda Grand Prix', kui kerkis poodiumi kõrgeimale astmele Miamis. 25-aastasest hollandlasest sai esimene sõitja 39 aasta jooksul, kes suutnud üheksandalt kohalt startides võitjana finišeerida.

Tõsi, Verstappen on oma karjääri jooksul võitnud F1-etapi kaugemaltki startides, kuid üheksandalt kohalt alustades on F1 ajaloo jooksul kerkitud etapi võitjaks vaid neljal korral. Viimati sai sellise tembuga hakkama austerlane Niki Lauda, kes 1984. aasta Prantsusmaa Grand Prixil Dijonis alustas 79-ringilist võistlust üheksandalt stardiruudult ja suutis võita kohaliku võistleja Patrick Tambay ees seitsme sekundiga.

Kui Lauda ja Tambay olid erinevate meeskondade sõitjad, siis Verstappenil tuli Miamis enim heidelda Red Bulli tiimikaaslase Sergio Pereziga. Kümme ringi enne lõppu tegi Verstappen boksipeatuse, sõitu parimalt kohalt alustanud Perez tõusis viivuks liidriks, kuid värskete rehvidega hollandlane haaras liidrikoha jälle kiirelt endale. Neljandat korda hooaja jooksul lõpetas kolmandana Fernando Alonso (Aston Martin).