BLOGI Meistrite liiga: Real ja City leppisid gigantide duelli avalahingu viiki

Vinicius Jr viis Reali kohtumist juhtima.
Vinicius Jr viis Reali kohtumist juhtima. Foto: REUTERS/JUAN MEDINA/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liiga esimesese poolfinaali avakohtumine kahe hiiu, Madridi Real ja Manchester City vahel lõppes 1:1 viigiga.

City tuleb mängule viiemängulise võiduseeria pealt, mille tulemusena on nad Premier League'is ka liidrikoha haaranud. Realil on viimasest viiest mängust ette näidata kolm võitu ja kaks kaotust, mille tulemusena ollakse La Ligas pudenenud kolmandaks.

Omavahel on kaks kanget varem kohtunud kümme korda ning ajaloolised kaalukausid on viigis: hispaanlased on võitnud neli, inglased neli ning kahel korral on lepitud «sõbraliku» viigiga.

Vutisõbrad mäletavad aga elavalt kahe kange viimaseid vastasseise: mullu Meistrite liiga veerandfinaalis. City kontrollis toonaseid kohtumisi täielikult, võites avamängu 4:3 ning juhtides teiseski veel 89. minutil 1:0. Ent siis saatis Real korda võimatu, lüües kahe minutiga kaks väravat, viies kohtumise lisaajale, kus virutati City võrku see kukutav kolmaski...