L, 30.09.2023

Kontaveit agressorriigi esindaja sõnavõtust: sporti ei saa poliitikast eraldada

Tõnis Grepp
, Suvereporter
Facebook
Comments
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Valgevene tennisist Arõna Sabalenka on Prantsusmaa lahtistel teeninud tohutult tähelepanu oma sõnavõttude eest. Anett Kontaveit ütles Poola portaalile Sport.pl, et Ukraina sõda tekitab valgepallurite vahel pingeid.

Kontaveit tunnistab, et tennises on õhkkond sõja tõttu elektrit täis. «Loomulikult on riietusruumis sellest palju juttu. See on minu jaoks täiesti normaalne. Me ei tegele pelgalt poliitilise segaduse, vaid sõjaga. Sõda, mis tekitab pingeid tennisistide vahel, mõjutab meid, meie suhteid. Ma arvan, et on naiivne arvata, et me tegeleme ainult spordiga ja meil ei ole poliitikaga midagi pistmist,» ütles ta.

Maailma teine reket Sabalenka on rääkinud kuid, et sport tuleks poliitikast eraldada. «On võimalik, et ta tõsimeeli arvab nii. Kuid elu ei ole päriselt selline. Sporti ei saa poliitikast välja lõigata, eriti sõjaajal,» lisas Kontaveit.

Eestlanna kostis, et raske on mängida tennist, kui tuleviku osas on nii palju lahtiseid küsimusi. «Ukraina tennisistid usuvad, et vastased Valgevenest või Venemaalt ei tohiks mängida WTA ega suure slämmi turniiridel. Mängijatena pole meil selle üle kontrolli. Selle otsuse peavad tegema turniire korraldavad juhtorganid.

See ei muuda midagi, kas ma olen sellega nõus või mitte. Küll aga võin öelda, et saan täiesti aru, miks Ukraina naistel on sellised ootused,» märkis ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles