Eesti U20 kergejõustikukoondise üks suuremaid medalilootusi pääses EMil ehmatusega

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Viktor Morozovi hooja parim tulemus on seni 15.66.
Viktor Morozovi hooja parim tulemus on seni 15.66. Foto: Mihkel Maripuu

Iisraeli Jeruusalemmas jätkuval U20 kergejõustiku EMil tuli kolmapäeva hommikupoolikul rajale mitu Eesti sportlast. Edukalt!

Meeste kuulitõuke finaali lõpetas Andri Matrov 18.78ga seitsmenda koha. Kaksikvõidu teenisid sakslased Lasse Schulz (20.21) ja Lukas Schober (19.76). Pronksi sai kreeklane Dimitrios Antonatos 19.31ga.

Naiste kettaheites kindlustas koha homses finaalis Berit Saar. 47.96 oli päeva kümnes tulemus. Viimasena pääses 12 hulka 47.26 kirja saanud Curly Brown. Normist, 53.00st ei saanud keegi jagu.

Seitsmevõistluses medali eest heidelnud, ent kaugushüppe järel katkestanud Liisa-Maria Lusti pani end nüüd proovile sel samal üksikalal. Poolteist nädalat tagasi nihutas ta oma tippmarki 6.45 peale, ent piirdus täna 6.08 ja 18. kohaga. Finaali viis viimasena 6.28.

Lusti saigi teha vaid ühe katse, sest teda hakkas segama reie tagaosa vigastus.

Meeste kolmikhüppes mängis spordisõprade närvidega Viktor Morozov. Kahe katse järel oli ta eelvõistlusel tulemuseta. Siis õnnestus aga 1,1 m/s vastutuules kaugelt paku tagant tõugates saada kirja 15.34. See oli piisav, et pääseda kaheksandana homsesse finaali. Ainsana sai täna 16 meetrist jagu, ühe sentimeetriga Lâchezar Vâlchev.

Morozov võitis pronksi nii viimasel U20 EMil (2021) kui ka sama vanuseklassi MMil (2022). Kindlasti ei taha ta vähemaga leppida ka tänavu. 19-aastase sportlase isiklik rekord 16.13 pärinebki mulluselt tiitlivõistluselt.

Naiste odaviskes pääses homsesse finaali kaks eestlannat. Johanna Elisabeth Ader oli isikliku rekordi 49.99ga eelvõistluse kuues, Jane Roosimägi 47.53ga üheksas.

Õhtuses programmis jahivad kõrget kohta mitmed eestlased. Kell 17.30 algab teivashüppe (Robert Kompus), 18.05 vasaraheite (Alar Reiljan) ja 19.15 kõrgushüppe (Elisabeth Pihela) finaal. Neist viimane kuulub ka medalisoosikute ringi.