Euroopa meister Inglismaa pääses esmakordselt MM-finaali

Tõnis Grepp
, Suvereporter
Inglismaa naiste jalgpallikoondis mängib 20. augustil MM-finaalis Hispaaniaga
Inglismaa naiste jalgpallikoondis mängib 20. augustil MM-finaalis Hispaaniaga Foto: EPA / Scanpix

Naiste jalgpalli MM-finaalturniiri teise finaalikoha haaras endale valitsev Euroopa meister Inglismaa, alistades poolfinaalis võõrustajamaa Austraalia 3:1. Inglismaa naiskonna jaoks on tegemist esimese korraga, kui on pääsetud MMil finaalmatši.

Väravalukk muugiti lahti 36. minutil, kui Inglismaa poolkaitsja Ella Toone saatis 36. minutil palli 11 meetrilt Austraalia värava ristnurka.

Kodusel MMil vigastusega kimpus olnud, kuid nüüd põhirivistuses alustanud Austraalia tähtründaja Sam Kerr viigistas 63. minutil skoori iluväravaga, kuid juba kaheksa minutit hiljem kasutas Inglismaa ääreründaja Lauren Hemp ära võõrustajate kaitseprohmaka ning viis taas inglannad ette.

Austraalia koondisel oli mitu võimalust mänguseis viigistada, korra oli Kerri pealöök liiga tugev, siis pidi madala löögi tõrjumiseks sekkuma Inglismaa väravavaht Mary Earps ning Austraalia parima võimaluse saatis Kerr saatis karistusalast üle lati.

Mäng otsustati ära 86. minutil kui Hemp söötis Alessia Russole, kes saatis palli Austraalia väravavahi seljataha ning vormistas lõppskooriks 3:1.

Esimene finalist selgus teisipäeval, kui Hispaania alistas dramaatilise mängulõpu järel Rootsi 2:1. Hispaanlannade jaoks oli ajalooliseks saavutuseks juba pääsemine veerandfinaali. Esmakordselt MM-finaali pääsenud Hispaania ja Inglismaa selgitavad naiste jalgpalli maailmameistrid välja 20.augustil. Rootsi ja Austraalia kohtuvad päev varem pronksimängus.