Schumacheri nimi võib F1s vajuda unustuse hõlma

Karl Mihkel Eller
Copy
Mick Schumacher.
Mick Schumacher. Foto: Antonin Vincent/IMAGO/PanoramiC/Scanpix

Kolm aastat tagasi F2 meistritiitli võitnud Mick Schumacher sai 2021. ja 2022. aastal sõita F1 sarjas Haasi meeskonnas, kuid Michael Schumacheri poeg loodetud läbilööki kuninglikus vormelisarjas ei suutnud. Nüüd võib juhtuda, et Mercedese meeskonnas varusõitja rolli täitev 24-aastane sakslane otsustab F1-le selja pöörata ja võtab vastu uue väljakutse.

Motorsport Aktuelli andmetel on Schumacheriga võtnud ühendust Renault spordidirektor Bruno Famin, kes soovib, et sakslane hakkaks sõitma kereautodesarjas Alpinega. Kontakti on võetud ka Schumacheri perekonna mänedžeri Sabine Kehmiga ning noor Schumacher on kutsutud testisõidule Alpine Le Mansi LMDh hübriidauto prototüübiga.

See tähendaks, et Schumacher jätaks ilmselt hüvasti F1 unistusega, kuid saaks võimaluse võistelda legendaarsel Le Mansi 24 tunni sõidul. Või oleks tal pärast läbilööki Le Mansis veel võimalus F1te pääseda?

Tõele näkku vaadates on Schumacheri võimalus järgmiseks aastaks F1s sõitjakoht saada nullilähedane. Mercedeses on oma kohad kindlalt hõivanud Lewis Hamilton ja George Russell. Eile selgus ka, et kustus järjekordne lootuskiir, kui Alfa Romeo kinnitas, et 2024. aastal jätkavad nende tiimis Valtteri Bottas ja Guanyu Zhou.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles