JÄRELVAADATAV Fännide närvidega mänginud Selver/TalTech edenes ikkagi karikafinaali

Selver/TalTechil õnnestus võrkpalli Aadu Luukase karikavõistluste poolfinaali korduskohtumises avamängu 1:3 kaotusevalu maha pesta. Kodusaalis võideti omakorda 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:19), misjärel peeti finalisti selgitamiseks 15 punktini mängitav kuldne geim.

Seal olid tallinlased peal 10:5 ja 14:12, kuid Võru ei jätnud jonni ja tõrjus kõik võõrustajate matšpallid, kuniks evis ise 18:17 seisul matšpalli. Seda neil aga realiseerida ei õnnestunud ja lõpuks edenes kuldse geimi 20:18 võiduga karikafinaali ikkagi Selver/TalTech.

Avakohtumises pidi Tallinna klubi hakkama saama ilma ühe põhimehe Tristan Täheta, kes täna kerkis aga võitjate resultatiivseimaks, tuues 21 punkti (+9). Matthew Aubrey panustas 18 punkti (+14), Marx Aru 15 punkti (+7) ja Keith Pupart lisas 11 silma (+7).

Andres Toobali hoolealuste vastuvõtt oli 46%, rünnakuid lahendati 43-protsendiliselt, blokist saadi 9 punkti ja servil löödi 5 ässa ning eksiti 22 pallingul.

Võru Barrus meeskonna edukaim oli Renato Santos 23 punktiga (+12), Kristo Kollo arvele jäi 15 punkti (+7) ja Robin Kahu ning Shonari Hebpurn panustasid kumbki 12 punktiga (+1 ja +7).

Võru vastuvõtt oli 45%, rünnak 42%, blokiga saadi 8 ja serviga 5 punkti (23 viga).

16. detsembril toimuvas karikafinaalis kohtuvad seega samad võistkonnad, mis mullu: Tartu Bigbank ja Selver/TalTech. Eelmisel aastal jäid peale tartlased.

Poolfinaali kordusmängule läheb mõningase soosikuna vastu Barrus, kes teenis laupäeval Võrus peetud avamängus 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:19) võidu. Siiski pole nende jaoks midagi garanteeritud, kuivõrd karikavõistlustel selgitatakse edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes.

Finaali pääsemiseks on Võru Barrusel vaja võõrsil võita kas kaks geimi või 0:3/1:3 kaotuse korral panna seejärel oma paremus maksma kuldses geimis. TalTech/Selveri finaalipääs sõltub omakorda ainult 3:0 või 3:1 võidust, misjärel on vaja iga hinna eest võita veel ka kuldne geim.

16. detsembril Pärnus peetavas karikafinaalis on juba koha kindlustanud tiitlikaitsja Tartu Bigbank, kes oli poolfinaalides üle Pärnu VKst.