Konontšuk rassis kõvasti Euroliiga klubi vastu (1)

Karl Mihkel Eller
Artur Konontšuk
Artur Konontšuk Foto: Ulrich Gamel / kolbert-press / IMAGO / Scanpix

Eesti korvpallikoondislase Artur Konontšuki koduklubi Oldenburg kaotas Saksamaa kõrgliigas 73:93 (20:25, 21:21, 18:25, 14:22) Euroliigasse kuuluvale Müncheni Bayernile. Konontšuk kuulus Oldenburgi algviisikusse ja teenis 20 minutit mänguaega.

Oldenburgil oli võõral väljakul Bayerni vastu raske, kuid esimesel poolajal hoiti end hammastega liigatabeli teise küljes kinni. Poolajapausile mindi viiepunktilises kaotusseisus 41:46. Kolmandal veerandil sai aga Bayerni mäng hoo sisse ja viimaseks kümneks minutiks oli nende edu 12 punkti. Otsustaval perioodil jätkas Euroliiga klubi viskekontserti ja võttis lõpuks 20-punktilise võidu.

Hooaega Hispaania kõrgliigaklubis Granada alustanud 23-aastane Konontšuk liitus Oldenburgiga jaanuari lõpus. Saksamaa kõrgliigas pidas ta alles oma teise kohtumise. Kui avamängus Ludwigsburgiga, mis võideti 91:85, teenis eestlane 16 minutit mänguaega ja viskas viis punkti, siis nüüd usaldati ta algrivistusse.