PM ROOMAS Kolmandat tiitlivõistlust alt läinud Tugi treeningplaane muutma ei hakka: usun sellesse!

Copy
Gedly Tugil ei tulnud kolmandat tiitlivõistlust järjest asjad soovitud viisil välja.
Gedly Tugil ei tulnud kolmandat tiitlivõistlust järjest asjad soovitud viisil välja. Foto: Eero Vabamägi

Rooma EMil pärast kaht katset odaviske kvalifikatsioonis nulli peal olnud Gedly Tugil õnnestus kolmandal katsel 600-grammine vahend saata küll 56,43 peale, kuid paraku see lõppvõistlusele teda ei aidanud.

Nagu eestlanna ajakirjanike ette jõudnuna nentis, tulnuks sellise tulemusega võistlust alustada. «Kahjuks oli täna ainult kolm katset,» lausus Tugi, kelle kahe esimese katse pikkuseks oli tribüünidelt silma järgi hinnates nii 51 ja 46 meetrit. Ent neid ta ära mõõta ei lasknud.

Mis siis täna ei klappinud? «Nagu sel hooajal eelmisedki võistlused – ma ei pane tervikut kokku ja kõik laguneb kuidagi ära. Kaks esimest katset olid täpselt sellised,» sõnas ta mõneti nõutult.

Viimast katset läks eestlanna, kelle tippmark on 60.65, virutama sootuks ehku peale. «Kuna oli must stsenaarium ja kaks Xi all, siis mõtlesin, et kolme Xiga ma seekord siit ei lahku,» viitas ta mulluse Budapesti MMi altminekule. 

Ehku peale tehtud vise aitas Gedly Tugi peaaegu finaali.
Ehku peale tehtud vise aitas Gedly Tugi peaaegu finaali. Foto: Eero Vabamägi

Tegelikult vahetult pärast oda lahti laskmist lootiski Tugi, et teele saadetud oda kandub 57.71 peale, mis oli täna finaali pääsemiseks vajalik. «Enda arust tundus, et see on see katse, mis võiks vähemalt 57–58 meetrit olla. Aga ju jäi hoojooksu kiirusest veidi puudu: tõmbasin lõpus tagasi ja hakkasin käega viskama,» välkanalüüsis ta viimaseks jäänud viset.

Teel staadionilt intervjuualasse jõudis Tugi põgusalt mõelda ka selle peale, miks soovitud tulemused kolmandat tiitlivõistlust järjest siruulatusest välja jäid.   

«Olen iga kord läinud võistlustele erinevalt peale. Kui mõelda [2022. aasta] Müncheni EMile, siis seal oli 54 (54.38 – K. J.) normaalne tulemus mu esimeseks tiitlivõistluseks,» asus ta mõttelõnga lahti rullima.

«[Eelmise aasta] Budapesti MMil olid omad probleemid [õlaga]. Nüüd pole tehnika olnud nii kindel. Pluss, väike närv tuleb ka sellistel võistlustel sisse võrreldes Pärnuga.

Ikka mõtled, et kolme katsega peab kindla soorituse tegema, aga kui oled tehniliselt ebastabiilne, siis see närv kaasa ei aita,» selgitas Magnus Kirdi näpunäidete järgi harjutav odaneiu, kes võttis tänavuse hooaja eel ka mõningasi riske. 

Gedly Tugi parimaks Roomas jäi 56.43.
Gedly Tugi parimaks Roomas jäi 56.43. Foto: Eero Vabamägi

Need võttis ta EMi eel kokku tarkuseteraga: teeme sammu tagasi, et seejärel teha kaks edasi, kuid lisas, et kvalifikatsioonivõistlus annab ka esimese tagasiside selle kohta, kas valik oli õige või mitte. 

Esimene hinnang? Kas tuleks treeningplaane korrigeerida? «Arvan, et pole vaja. Usun sellesse, mida [Magnusega] teeme ja ühel päeval panen selle viske kokku. See juhtub!» lõpetas tänavuse EMi 15. odanaine, seda 30 sportlase konkurentsis, optimistlikult.

Märksõnad

Tagasi üles