Jarmo Jagomägi
, Reporter
Filipiinid (sinises) üllatasid Lätit.
Filipiinid (sinises) üllatasid Lätit. Foto: fiba

Läti korvpallikoondis kaotas otsustava olümpia valikturniiri alagrupi teises kohtumises 80:89 Filipiinidele.

Eile Gruusia 28 punktiga purustanud lõunanaabrid olid täna algusest peale pehmemad. Kauged külalised said kiire 8:0 algedu ja võitsid avaveerandi 32:16. Üksikud sähvatused kõrvale jättes kontrollisid filipiinlased mängu käiku esimesed pool tundi. Kui kolmandat neljandikku jäi mängida 3.12, juhiti korraks isegi 26 silmaga!

Otsustava veerandajaga suutsid lätlased siiski tulekahju veidi kustutada. Mõne minutiga vähendati vahe ühekohaliseks, ent põnevaks ei läinud. Kuna lõpuks kaotati Xga, kindlustati tänu eilsele suurele võidule kolmeliikmelisest pundist edasipääs. Kuid alagrupi võit võib käest libiseda.

Kui mullusel MMil viiendana lõpetanud Lätil on mängijaid nii NBAst, Euroliigast kui ka teistest tugevatest Euroopa sarjadest, siis filipiinlased mängivad eranditult Aasias: enamik kodumaal, paar meest Jaapanis ja üks Indoneesias.

Võitjate kasuks viskas Indoneesia liiga äss, 36-aastane Justin Brownlee, 26 punkti. Lätlaste parim oli Hispaanias tänavu Murciaga hõbeda kaela saanud Rodions Kurucs 18 silmaga.

Riias peetava turniiri B-grupis kaotas Montenegro eile õhtul Brasiiliale, aga alistas täna Kameruni. Viimased kaks lähevad vastamisi homme. Mõlemast triost pääseb edasi kaks paremat, moodustuvad poolfinaalid. Pariisi olümpiale pääseb vaid võitja.

Identsed turniirid toimuvad ka Hispaanias, Kreekas ja Puerto Ricol. Spordipeole sõitjad selguvad pühapäeval.