Välejalg kärpis Eesti rekordist enam kui kuus sekundit

Laura Maasik
Laura Maasik Foto: Facebook / Kergejõustik

Laura Maasik osales Berliinis peetud kergejõustikuvõistlusel, kus ta püstitas naiste 2000 m takistusjooksus Eesti rekordi.

Jooksu võitis sakslanna Gesa Felicitas Krause (5.56,71), tema kaasmaalane Olivia Gürth (6.00,50) sai teise ning poolatar Kinga Krolik (6.09,28) kolmanda koha. Maasik jooksis ajaks 6.17,07 ning sai sellega 10. koha.

Varasemat rahvusrekordit (6.23,70), mis kuulus samuti Maasiku nimele, parandas ta 6,63 sekundiga. Neli aastat tagasi tee uuesti tippspordi juurde leidnud eestlanna püstitas selle 26. juunil Poznanis toimunud võistlustel.

Juuni alguses peetud EMil uuendas Maasik 3000 m takistusjooksus oma täiskasvanute tiitlivõistluste debüüdil enda nimele kuulunud Eesti rekordit (9.44,20).

Berliini olümpiastaadionile kohale tulnud fännid said näha ka maailmarekordit. Naiste 600 m jooksus sai Keenia välejalg Mary Moraa ajaks 1.21,63, mis tähistas maailmarekordit. Seitse aastat püsinud eelmine tippmark (1.21,77) oli Lõuna-Aafrika Vabariigi atleedi Caster Semenya nimel.