MEISTRITE LIIGA Soomlane lõi 8-aastase pausi järel värava, PSG pääses napilt debütandi küüsist (1)

Soomlane Kaan Kairinen lõi Praha Sparta hooaja esimese Meistrite liiga värava.
Soomlane Kaan Kairinen lõi Praha Sparta hooaja esimese Meistrite liiga värava. Foto: Martin Divisek/EPA/Scanpix

Eile alanud jalgpalli Meitstrite liigas jätkati esimese vooru mängudega. Soosikutest jäi Manchester City võiduta, PSG pääses napilt.

Bologna – Donetski Šahtar 0:0

Peaaegu 60-aastase pausi järel kõrgeima klubisarjas alagrupiturniirile pääsenud (hooajal 1964/65 Euroopa karikas) Bologna jaoks algas kohtumine korraliku ehmatusega. Stefan Posch võttis 2. minutil karistusala maha vastaste poolkaitsja Eguinaldo – penalti!

11 meetri trahvilöök usaldati 22-aastasele Georgi Sudakovile. Noor ukrainlase madalale löögile sai aga Bologna poolakast puurilukk Łukasz Skorupski käed taha.

Hea emotsiooni najal haarati ka mänguohjad. Võõrustajad tegid kokku 17 pealelööki (Šahtari 4 vastu), kuid väga ohtlikke olukordi nappis. Mõlemalt poolt. Nõnda jäidki 90 minuti jooksul väravad löömata.

Paha Sparta – Salzburg 3:0

(2. Kaan Kairinen, 42. Victor Olatunji, 58. Qazim Laci)

Paugutamiseks läks kohe matši alguses. Juba teisel minutil viis võõrustajad ette Kaan Kairinen. Viimati tegi soomlane Meistrite liiga tasemel skoori kaheksa aastat tagasi, mil Moskva CSKA ridades oli täpne Venemaal sündinud, aga meie põhjanaabrite passi omav Roman Eremenko.

Kairinenist sai 41. Meistrite liigas platsil käinud soomlane. Skoori on teinud neist 14.

Kuigi Salzburg valdas rohkem palli – 65 protsenti – ja lõi rohkem rünnakuid, oli täna koduperemeeste õhtu. Victor Olatunji kasvatas avapoolaja lõpus edu kaheväravaliseks, teise hakul vormistas lõppseisu Qazim Laçi.

Külalistel oli probleeme viimistlemisega. 11 löögist vaid üks suudeti raami suunata.

Glasgow Celtic – Bratislava Slovan 5:1

(17. Liam Scales, 47. Kyogo Furuhashi, 55. Arne Engels (pen.), 70. Daizen Maeda, 87. Adam Idah – 61. Kevin Wimmer)

Pikkade traditsioonidega Slovakkia klubi mängib sel tasemel esmakordselt. Alustuseks sõideti külla kohale Meistrite liiga vanale olijale ja tegijale.

Celtic oli selgelt üritavamaks pooleks. Kuigi Slovani mehed jäid 17. minutil kaotusseisu pusiti esiti hästi vastu. Kuid teise poolajaga tehti sotid kiiresti selgeks. 47. minutil oli täpne Kyogo Furuhashi, 55-ndal realiseeris penalti Arne Engels.

Slovakid aga kuivale ei jäänud. Külaliste auvärava lõi Kevin Wimmer, kes keerutas karistusala vasakust äärest vasaku jala välisküljega palli tagumisse ristnurka.

Aga ka see polnud veel kõik. Lõppseisu vormistasid Daizen Maeda ja Adam Idah viimase paarikümne minutiga.

Brugge – Dortmundi Borussia 0:3

(76., 86. Jamie Bynoe-Gittens, 90+5. Serhou Guirassy (pen.))

Naabrite duellis loovutasid belglased palli pigem nimekamatele sakslastele, aga mäng oli mõlemalt poolt üsna lahtine. Avapoolaja keskel katsetas Brugge poolkaitsja Hugo Vetlesen väravalati tugevust, aga võrgud püsisid pikalt puhtana.

Muutuse tõi järjekordne Borussia üles korjatud noor Inglismaa talent. 68. minutil pingilt sekkunud 20-aastane Jamie Bynoe-Gittens oli täpne 76. ja 86. minutil. Mõlema tabamuse puhul eelnes väravale korralik individuaalne meisterlikkus.

Meenutame, et Borussias sai tuule tiibadesse ka praegu üks maailma paremaid vutimehi Jude Bellingham.

Viimase naela lõi Brugge kirstu Serhou Guirassy viimastel sekunditel penaltist.

Manchester City – Milano Inter 0:0

Teise mängupäeva kõige nimekamate satside duell. Külalised Itaaliast andsid ohjad pigem võõrustajate kätte, aga samas ei langetud liiga madalale. Taktika toimis osaliselt: palli võites tõtati kiiresti kontrasse, kuid rünnakute lõpetamine jättis soovida.

Viimasel pooltunnil pani City peale kõva surve, kuid tuluta. Lõpuks kõmmutati Interi värava suunas 22 palli, aga raamide vahele jõudis neist vaid viis.

PSG – Girona 1:0

(90. Nuno Mendes)

Kolmest Meistrite liiga debütandist teine (lisaks Bratislava Slovan ja Brest) sai stardiks kõige raskema väljakutse. Vähemalt paberil. Aga mullune Hispaania liiga kolmas hakkas võõral väljakul Prantsusmaa gigandile tõsiselt vastu.

Girona ei teinud avapoolajal ainsatki pealelööki, ent PSG tähed hoiti samuti vaos. Kõige tähtsam oli, et tablool püsis 0:0.

Ja peaaegu olekski lõpuni vastu peetud. 90. minutil lasi Girona puurilukk Paulo Gazzaniga sisse karjääri ilmselt ühe suurema apsu. Ta pudistas terava nurga alt tulnud Nuno Mendesi löögi sõrmede ja jalge vahelt üle joone. 0:1 – kõik!