Saada vihje

Tipprattur Mihkel Räim tuntusest Aasias: seal läks asi ikka päris hulluks

Copy
Oskar Nisu (vasakult teine), Martin Laas, Mihkel Räim ja Gleb Karpenko tiimikaaslastega.
Oskar Nisu (vasakult teine), Martin Laas, Mihkel Räim ja Gleb Karpenko tiimikaaslastega. Foto: Ferei Quick-Panda Podium Mongolia Team Instagram

Betsafe’i podcast  on jõudnud 80. osani, kus saatejuht Kalev Kruus tervitab saatekülalisena tippratturit Mihkel Räime. Mihkel on kogu elu olnud rattamees ning nüüdseks jõudnud Aasia tiimi Quick Pro ridadesse. Podcast'is räägib ta Aasias võistlemisest ja sellega kaasnevast tuntusest, Aasia rattakultuurist ning profitiimi Quick Pro Eestisse toomisest.

31-aastane Mihkel Räim on seadnud endale suureks eesmärgiks edendada rattakultuuri Eestis ja tuua Aasia tiim Quick Pro kodumaale, et noored ratturid saaksid koduriigis trenni teha. «Esialgu võistlesime Mongoolia lipu all ja tiimi kõige kõvemad vennad olime meie: Martin Laas, Gleb Karpenko, Oskar Nisu ja mina,» kirjeldab Räim.

«See oli isegi veidi kummaline – kui läksime Hiinasse või isegi Tour de France’ile võistlema, siis öeldi, et Eesti poisid, aga Mongoolia meeskond. Eestis saadakse aru, et see on bürokraatiline tegu ja me sõidame Mongoolia lipu all, aga Aasias mõeldakse, et me olemegi Mongooliast pärit,» räägib Räim.

Mongoolia profiratturite tiimijuht on hiinlane, keda Eesti poisid kutsuvad Toomaseks. «Toomas on nõus tulema Eesti lipu alla. Talle meeldib Euroopa ja ka Eesti, kuigi ta pole siin veel käinud,» räägib Räim.

Murekoht: finantsid. «Euroopas jääb nii palju asju raha taha,» tõdeb Mihkel. «Aasia pluss on see, et sind lennutatakse kohale, hotellid ja sponsorautod korraldatakse sinu eest. Siiski soovime väga, et Eesti tiim saaks Euroopas tegutseda, aga hetkel puuduvad selleks võimalused.»

Räime sõnul on tiimi toimetulemiseks vaja eelarvet umbes 200 000 dollari väärtuses. «Hetkel tuleb enamus meie eelarvest rattatootjalt Quick Pro, tänu kellele me üldse eksisteerime,» märgib ta.

«Meie tiim on Aasias väga heas nimekirjas. Üks põhjus, miks tase seal on järgmisel aastal kõrge, on see, et olime sel aastal nii tugevad. Kõik teavad, et meie vastu saamiseks peavad nad paremaid mehi palkama,» räägib Räim enesekindlalt ja lisab, et tiim on Aasias populaarsust kogumas.

«Seal läks asi päris hulluks – heas mõttes hulluks –, olime lõpuks igasugustes kohalikes TikToki kanalites ja tänaval tunti meid ära.»

Rääkides oma rattakarjäärist, toob Mihkel esile, et seni kõige ägedam võistlus oli 25-päevane velotuur Vietnamis. «Vietnami rattakultuur on teistsugune – kui Euroopas on niimoodi, et jooksikud sõidavad eest ära, siis nad üritavad lõpuni ette jääda. Vietnamis on põhiline raha ning kohalikele piisab vahefiniši võidust, pärast seda jäädakse seisma ning nende jaoks on sõit lõppenud,» kirjeldab Mihkel sõitu Vietnami võistlusel.

Tulevikule mõeldes soovib Räim jätkata rattasõitu ja võistlemist veel mitu head aastat. «Oleneb, kuidas tervis vastu peab, kas on võimalik leping leida ja kuidas tiimil läheb. Mingil hetkel tuleb karjäär ümber seadistada ja selleks valmistun vaikselt juba praegu.»

Hetkeseisuga ongi leping sõlmitud ning Eesti poisid saavad võimaluse treenida kodumaa lipu all ja teha häid tulemusi, mis tõmbavad Eestile kindlasti suurt tähelepanu.

Vaata täispikka saadet:

Märksõnad

Tagasi üles