Ülitugev Hispaania U21 koondis alistas napilt Eesti

Eesti U21 koondis Hispaania eakaaslastega  heitlemas.
Eesti U21 koondis Hispaania eakaaslastega heitlemas. Foto: Mihkel Maripuu

Hispaania U21 jalgpallikoondis võitis EM-valikmängus Lilleküla staadionil 1:0 Eesti eakaaslasi.

Hispaanlased lõid mängu ainsa värava mängu 40. minutil, kui Sarabia eeltöö realiseeris Francisco Roman.

Mängu käik:

-

Mäng käib!

10 min

Mäng on seni kulgenud üsna võrdselt, kuigi hispaanlased on palli rohkem vallanud.

-

Eesti algkoosseis: Meerits, Kulinitš, Reintam, Artjunin, Podholjuzin, Tenno, Subbotin, Kaljumäe, Prosa, Mööl, Peitre.

-

Hispaania algkooseis: De Gea, Montoya, Planas, Bartra, Muniesa, Romeu, Muniain, Resurrecion, Moreno, Roman, Sarabia.

15 min

Hispaania hoiab pikalt palli ja kombineerib pikalt keskväljal ning otsib oma võimalust.

16 min

Prosa saab hea söödu ja vasakul äärel tõmbab Muniesa ta maha teenib kollase kaardi.

18 min

Hispaania ründab, kuid Meerits on ülesannete kõrgusel.

26 min

Hispaania on endiselt domineerivamaks pooleks, kuid midagi ohtlikku ei pole korraldatud.

33 min

Eestlased unustavad Montoya täiesti üksinda karistusalasse, kuid hispaanlased kombineerivad üle ja asi lõppeb nurgalöögiga.

39 min

Sarabia harutab Eesi kaitse lahti ja Roman lükkan palli väravavõrku. Hispaania juhib 1:0!

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Käib teine poolaeg!

54 min

Hispaanlased teenivad järjest paar karistuslööki, kuid tulemust need ei too. Eesti seisab kaitses hästi.

56 min

Hispaanlaste surve on päris tugev ja eestlastel on raskusi üle poole väljaku saamisega.

57 min

Eesti saab ka rünnata, kuid paremast äärest tulnud tsenderdusele saavad enne jaole hispaanlased.

59 min

Hispaanlased kombineerivad taas ilusasti ja saadakse ka peaga löögile. Meerits on ülesannete kõrgusel ja püüab palli.

61 min

Eesti läheb kiirele vasturünnakule, kuid Prosa sööt Subbotinile lendab üle küljejoone.

61 min

Hispaania vahetab: Bilbao Athleticu ründestaar Iker Muniain puhkama ning FC Barcelona mängija Tello tuleb mängu.

63 min

Hispaanlased eksivad sööduga ja Peitra viis eestlased rünnakule, kuid hispaanlased lükkavad palli üle küljejoone.

64 min

Tello saab karistusalasse hea söödu, kuid Meerits saab enne jaole ja püüab palli.

67 min

Eesti vahetab: Mööl puhkama, Pebre mängu.

72 min

Eesti teenib nurgalöögi

72 min

Midagi ohtlikku sellest siiski tekitada ei suudeta.

75 min

Eesti rünnak lõppeb Subbotini tsenderdusega, mille De Gea püüab.

77 min

Eesti vahetab: Subbotin puhkama, Veis mängu.

85 min

Mäng läheneb lõpule. Hispaania 1:0 eduseis püsib.

90 min

Kohtumisele lisatakse kolm lisaminutit.

90 min

Mäng läbi! Hispaania võitis 1:0!

Hispaania saabus Eestisse väga nimekas koosseisus ning teiste seas on platsile oodata Manchester Unitedi puurilukku David de Gea’d, FC Barcelonas tänavu mänguaega teeninud Martin Montoya’t ja Cristian Tellot, Londoni Chelsea mängumeest Oriol Romeud ja Bilbao Athleticu ründeässa Iker Muniaini.

Senistes valikkohtumistes on Eesti viigistanud koduväljakul 0:0, Šveitsiga, jäänud kodus 0:1 alla Horvaatiale, ning võõrsil 0:6 alla Hispaaniale ning võõrsil 0:4 Horvaatiale.

Viienda alagrupi tabeliseis: 1. Hispaania 15 (punkti)/5 (mängu), 2. Šveits 10/5, 3. Horvaatia 6/5, 4. Gruusia 3/5, 5. Eesti 1/4.