Tarvas tümitas Kalevit, Rapla alistas TTÜ ja Valga seljatas Pärnu

Peatreener Andres Sõber Rakvere Tarva mehi juhendamas
Peatreener Andres Sõber Rakvere Tarva mehi juhendamas Foto: Margus Ansu

Eesti korvpalli meistriliigas sai täna võiudrõõmu maitsta Rapla, alistades võõrsil TTÜ meeskonna 87:74. Võitjate parimad olid Rait-Riivo Laane ja Illimar Pilk võrdselt 17 punktiga. Rakvere Tarvas oli koduväljakul suurelt 103:82 üle Tallinna Kalevist, Maris Laksa tõi võitjatele 26 punkti. Brandis Raley-Rossil jäi napilt puudu kolmikduublist - ameeriklane kogus 21 punkti, 9 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu. Valga sai kodusaalis magusa 73:63 võidu Pärnu üle.

TTÜ - Rapla 74:87

TTÜ: Akenpärg 15p, Arnold 12p+10lp, Puidet 11p, Saarmets 11p, Keedus 9p, Raudla 5p, Kaja 5p, Ulp 3p, Rinaldo 3p

Rapla: Pilk 17p, Laane 17p, Paasoja 15p, Pärn 11p, Jurtom 10p, Ringmets 9p, Kajupank 6p, Nurger 2p

Rakvere Tarvas - Tallinna Kalev 103:82

Tarvas: Laksa 26p, Raley-Ross 21p+9lp+7rs, Tamm 17p+11lp, Metsalu 12p, Schleicher 10p, Saks 9p, Umbraško 8p

Kalev: Kurg 17p, Vahter 14p, Okoye 13p, Campbell 12p, Paiste 9p, Aimre 4p, Roos 4p, Prii 3p, Tulit 2p, Liivak 2p, Pärn 2p

Valga - Rapla 73:63

Valga: Cunda 16p, Grafs 13p+10lp, Järveläinen 9p, Leok 9p, Oja 8p, Rannula 7p, Vares 6p, Peterson 3p, Grim 2p

Pärnu: Matulionis 18p+8lp, Peciukevicius 16p+8lp, Raap 10p, Evart 8p, Hämarsalu 7p, Kitsing 4p

Mängude käik:

TTÜ-Rapla kohtumises on pall mängu pandud

Rapla alustab kohtumist kohe 9:0 spurdiga ja TTÜ saab esimese korvi alles siis, kui mängitud on juba kaks ja pool minutit.

TTÜ vastab aga omakorda 7:0 spurdiga ja kui avaveerandaega jääb mängida viis minutit, on seis 7:9

Skoori kasvatamise kord läheb jälle Rapla kätte ja seisult 7:18 külalistele võtab TTÜ minutilise mõtlemisaja

Rapla võidab esimese veerandaja kümne punktiga 29:19

Teist veerandaega on mängitud 3 minutit, Rapla juhib ikka 34:23

Valga asub Pärnu vastu teiseks minutiks 5:0 juhtima

Tarvas ja Tallinna Kalev on mänginud samuti kaks minutit ja seis on viigis 6:6

Rapla juhib TTÜ vastu 3.41 enne avapoolaja lõppu 41:29

Valga on Pärnu vastu haaranud 12:2 eduseisu, avaveerandit mängitud kuus ja pool minutit

Tarvas juhib avaveerandaja keskel 12:11

Tarvas võidab esimese veerandaja Kalevi vastu 29:20

Rakvere mängijad on tabanud 18 viskest 12

Vabandame tehniliste probleemide pärast TTÜ-Rapla mängu skoori edastamisel

Valga võidab Pärnu vastu avaveerandi 20:13

Tarvas juhib Kalevi vastu 33:27, poolaja lõpuni 7.40

Valga-Pärnu mängus on Pärnu jõudnud tänud 9:0 vahespurdile 22:20 eduseisuni, kui teist veerandaega on mängitud kaks minutit

Rapla võidab TTÜ vastu poolaja 46:39

Rapla parimana on Andre Pärna arvel 9 punkti, TTÜle on Andrew Arnold toonud 10 silma ja võtnud juba ka 7 lauapalli

Tarva edu Kalevi vastu on 47:34, poolaega mängida veel 4 minutit

Pärnu juhib Valga vastu 31:22, poolaja lõpuni 3.30

Pärnu edu 33:24, teise veerandaja seis on hetkel Pärnu kasuks 20:4

Tarvas võidab Kalevi vastu poolaja 54:48, Emmanuel Okoye tabab Kalevi poolel koos lõpusireeniga kahese

Rapla hoiab TTÜ vastu edu, 50:41 ja teist poolaega mängitud kolm minutit

Tarva eest on Maris Laksa toonud poolajaga 19 punkti, kolmesed seejuures 7st 5

Pärnu võidab Valga vastu poolaja 38:34, Osvaldas Matulionise arvel on parimana 13 punkti

Rapla on TTÜ vastu ikka ees 54:45, kolmanda veerandaja lõpuni viis minutit

TTÜ tuleb järele - kolm minutit enne kolmanda veerandaja lõppu on Rapla edu vaid 54:51

Kolmanda veerandaja järel juhib Rapla siiski 64:57, viimasel sekundil tabab TTÜ poolel olulise kaugviske Kristjan Rinaldo

Pärnu vähendab vahet, 67:60 Raplale ja 2.22 mängida

Pärnu tuleb 40 sekundit enne lõppu Evarti kolmesest veel viie punkti kaugusele, kuid kohe vastab kaugviskega Leok ja Valga edu 30 sekundit enne lõppu 70:63

Valga alistab kodusaalis Pärnu 73:63

Enne mänge:

Päeva esimeses mängus hakkavad kell 18.30 maid jagama TTÜ ja Rapla, kes liigatabelis paiknevad vastavalt neljandal ja viiendal kohal.

Vähemalt sama põnevat heitlust on oodata ka kell 19 Valgas algavast mängust, kui parketile jooksevad turniiritabeli seitsmes Valga ja kuues Pärnu, kirjutab basket.ee.

Kerge ei saa aga ilmselt olema ka äsjasel karikavõitjal Rakvere Tarvasel, kes võtab kodufännide silme ees vastu karikafinaalturniiril neljandaks jäetud Tallinna Kalevi, kes nädal tagasi üllatas Eesti korvpalliüldsust võiduga liidri Tartu Rocki üle.